$
תעשייה ופיננסים

אחרי קנסות ומכות לנהגים: אירופה שוקלת רגולציה לאובר

הנציבות האירופית נערכת לאפשרות של הסדרת השירות, שפעילותו נאסרה בצרפת ובגרמניה

שירות כלכליסט 21:1406.04.15

בשורות טובות לשירות שיתוף הנסיעות: הנציבות האירופית בודקת את האפשרות לבצע רגולציה כוללת בתחום במקום שזו תתבצע בכל מדינה בנפרד, על כך דיווח היום (ב') ה"פייננשל טיימס".

 

 

 

התוכנית הזו עולה ממכתב ששלחה נציבת התעבורה האירופית ויולטה בולק ליו"ר ועדת התעבורה של הפרלמנט האירופי. המכתב מציין כוונה לבצע מחקר מעמיק בנושא שוק המוניות האירופי "כדי לספק את הרקע הנדרש לנציבות להחליט על הצורך ועל המהות של התערבות ברמת האיחוד".

 

 

 

דובר מטעם הנציבות האירופית, לשם זרמו תלונות מאובר אחרי ששירותיו נאסרו בצרפת ובגרמניה, מסר בשיחה עם העיתון כי הנציבות תומכת בפיתוח שירותי נסיעה חדשים וחדשניים.

 

מאז השיק את שירותיו באירופה ב־2012 נאלץ אובר להתמודד עם מכשולים רבים ברמה הרגולטורית, כאשר נהגים ספגו קנסות ומכוניותיהם אף הוחרמו. אף ששירות אובר הוא חוקי בכמה מדינות כמו בריטניה, באחרות הוא פועל באזור אפור.

 

במכתב ציינה בולק כי רגולציה בתחום המוניות מטופלת כרגע רק ברמה הארצית, מה שהוביל לפערים במחירים ובאיכות השירות, כמו גם לחוסר עקביות בנהלים. "כתוצאה מכך, הרגולציה והפעילות משתנות ממדינה למדינה וגם מעיר לעיר", אמרה בולק.

 

כך למשל, באמסטרדם, המטה האירופי של אובר, פשטו הרשויות על משרדי החברה בחודש שעבר ותחקרו את הצוות במשך שש שעות. אובר פופ, שירות הלואו קוסט האירופי של אובר, שמאפשר לנהגים להשתמש במכוניות הפרטיות שלהם כדי לאסוף נוסעים, אסור במדינה - מה שהוביל לצבירת קנסות בגובה המקסימלי המותר לפי החוק ההולנדי, 100 אלף יורו.

 

ברחבי אירופה אירעו בחודשים האחרונים עימותים בין נהגי אובר לנהגי מוניות מורשים, ונהגי אובר אף הותקפו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x