$
כלכלה ומדיניות

ג'נט ילן: סביר שנבצע העלאות ריבית הדרגתיות עוד השנה

יו"ר הפד ציינה מספר פעמים בנאומה בכינוס בסן פרנסיסקו, כי הדבר יתבצע בזהירות; היא ציינה כי עלייה באינפלציה או בשכר לא יאיצו בפד להעלות על הריבית, והעריכה כי כלכלת ארה"ב תצמח השנה ביותר מ-2%

שירות כלכליסט 22:5527.03.15

סביר שיתבצעו העלאות ריבית הדרגתיות בארה"ב עוד השנה, כך אמרה יו"ר הפד, ג'נט ילן, בנאומה בכינוס של הבנק המרכזי של ארה"ב בסן פרננסיסקו. עם זאת, ילן הדגישה כמה פעמים במהלך נאומה כי הדבר יתבצע בזהירות. היא ציינה כי אסור שהעלאת הריבית הראשונה שתבוצע תזכה ל"הדגשה מוגזמת", מאחר שהדבר החשוב הוא תוואי העלאות הריבית.

 

 

 

ילן אמרה לראשונה כי הבנק המרכזי של ארה"ב ימתין לראות אם תתגלה היחלשות נוספת באינדיקטורים הקשורים לאינפלציה, אך ציינה כי עלייה באינפלציה או בשכר לא יאיצו בפד להעלות על הריבית. יו"ר הפד צפתה כי הכלכלה האמריקאית תצמח השנה ביותר מ-2%, תוך רשימת ירידה נוספת בשיעור האבטלה.

 

ילן הוסיפה כי על אף הדולר החזק, הרוח הנגדית המעכבת את הצמיחה צפויה להיחלש. לדבריה, כתוצאה מכך "אני מצפה שהתנאים עשויים להבטיח העלאה ביעד הריבית במועד כלשהו השנה", אך כאמור זו תהיה הדרגתית. 

 

 צילום: בלומברג

 

שלשום אמר דניס לוקהרט, נשיא הפדרל ריזרב של אטלנטה, בראיון ל"ניו יורק טיימס", כי "העלאת ריבית בארה"ב בספטמבר היא אפשרות שבהחלט מתקבלת על הדעת". לוקהרט, חבר בעל זכות הצבעה בוועדת השוק הפתוח של הבנק המרכזי בארה"ב, נחשב סמן מהימן של דעת הרוב בבנק.

 

 

 

לדבריו, הפד לא יעלה את הריבית עד ספטמבר רק במקרה של רצף נתונים מאכזבים. לדעתו, המשק האמריקאי יצמח בקצב מהיר יותר ברבעונים השני והשלישי, לעומת הקצב הנוכחי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x