$
תעשייה ופיננסים

לא רק רובי סער: חברת קלצ'ניקוב תייצר מזל"טים וכלי שיט

יצרנית הנשק תנצל תשתית של שתי חברות שרכשה. מנכ"ל קלצ'ניקוב בכנס באבו-דאבי: "נלחם בטרור ובפיראטים"

שירות כלכליסט 20:4222.02.15

קבוצת קלצ'ניקוב הרוסית, שמוכרת בזכות כלי הנשק שהיא מייצרת והנושאים את שמה, תתחיל לייצר בקרוב מזל"טים וכלי שיט - כך לפי סוכנות הידיעות הרוסית ריה נובוסטי.

 

במסיבת עיתונאים שנערכה שלשום בכנס התעשיות הביטחוניות IDEX 2015, שמתקיימת בימים אלה באבו דאבי, הודיע מנכ"ל הקבוצה, אלכסיי קריבורוצ'קו, על רכישת חברת יברו־יאכטינג ריבנסקיה ורף, שמתמחה בייצור כלי שיט.

 

לדבריו, קלצ'ניקוב תבצע הסבה למפעלי החברה, לטובת ייצור כלי שיט לשימוש אזרחי וצבאי. "כלי השיט שלנו ייועדו למשימות לוחמה בטרור ובפיראטים, להעברת נחתים ולמשימות שיטור וחילוץ", אמר קריבורוצ'קו.

 

מיכאיל קלצ'ניקוב מיכאיל קלצ'ניקוב

 

בנוסף, קריבורוצ'קו בישר גם על רכישת חברת ZALA Aero, המתמחה בייצור כלי טיס. צוות הפיתוח של החברה יישתלב במחלקת התעופה שתוקם בקלצ'ניקוב וישתמש בתשתיות של ZALA לטובת ייצור מזל"טים.

 

"כלי הטיס ישמשו להתמודדות עם מצבי חירום, בהיבט הצבאי והאזרחי", אמר קריבורוצ'קו. "בנוסף, הם גם יוכלו לשמש מהנדסים אזרחיים בשלב התכנון", הוא הוסיף.

 

קלצ'ניקוב היא היצרנית הגדולה ביותר ברוסיה של רובי סער, רובי צלפים וכלי ארטילריה. בנוסף, החברה מייצרת כלי נשק לספורט וציד ואפילו ליין של בגדי ספורט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x