$
בשולי החדשות

סרט בטלוויזיה הגרמנית: פוטין נהג להכות את אשתו לשעבר באופן קבוע

הסרט, "פוטין האיש" שודר בערוץ ZDF, מתאר את נשיא רוסיה כאובססיבי לגבי כוחו ונוהג לגרום לאנשים להמתין לו. כמו כן המראה החיצוני חשוב לו במיוחד ולכן גם עבר מתיחת פנים

שירות כלכליסט 18:1922.02.15
סרט תיעודי סנסציוני ששודר בטלוויזיה הגרמנית טוען שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין נהג באופן קבוע באלימות נגד אשתו לשעבר, לודמילה.

 

 

הסרט, "פוטין האיש" (Putin the Man) שודר בשבוע שעבר בערוץ ZDF הגרמני, והוא כלל שורה של טענות הזויות ויוצאות דופן. היוצרים טוענים כי השיגו מסמכים סודיים שאספה סוכנות מודיעין מערבית, שאת שמה לא חשפו, שנוגעים לתקופת שירותו כקצין קג"ב בדרזדן בשנות ה-80. מזכירה במשרד הקג"ב בדרזדן, שזכתה לשם הקוד "לנצ'ן" טענה כי פוטין נהג להכות את אשתו דאז לודמילה. השניים התגרשו ב-2013.

 

פוטין מתואר בסרט כאדם שהמראה החיצוני חשוב לו במיוחד, לכן הוא נוהג לאכול גבינת קוטג' לארוחת בוקר על מנת לשמור על המשקל. כמו כן, בסרט טוענים כי פוטין (62) עבר מתיחת פנים.

 

ולדימיר ולודמילה פוטין כשהיו עדיין נשואים ולדימיר ולודמילה פוטין כשהיו עדיין נשואים צילום: בלומברג

 

עוד עולה מהסרט כי פוטין חושש מהמוות, טענה שנשמעת הגיונית בהתחשב בכך שלפי הסרט הוא ניצל מחמישה ניסיונות התנקשות בחייו. פוטין, לפי הטענות בסרט הוא אובססיבי לגבי הכוח שלו ונוהג לגרום לאנשים להמתין לו, כך למשל המלכה אליזבת נאלצה לחכות לו במשך חצי שעה. חלק מהטענות כבר ידועות, ביניהן חיבתו האדירה של פוטין לשמירה על כושר.

 

לטענת בן ג'ודה, הכותב על ענייני רוסיה ופוטין עבור המגזין ניוזוויק, פוטין מעורר עניין כה רב במדינות המערב בעיקר בעקבות המשבר הנוכחי באוקראינה. "הוא יצא למלחמה ותוקף אנשים, מה יכול להיות יותר חשוב מזה?" אומר ג'ודה, שמוסיף כי מעבר להיותו של פוטין דמות מעוררת פחד הוא גם מהווה מושא ללעג. "הוא נתפס במערב כדמות מגוחכת במידה".

 

בשבוע שעבר העריך מנהל קרן הגידור ולשעבר המשקיע הזר הגדול ביותר ברוסיה, ביל בראודר כי שוויו של פוטין נאמד ב-200 מיליארד דולר, הערכה שהופכת אותו לאדם העשיר ביותר בעולם לפני ביל גייטס וורן באפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x