$
תעשייה ופיננסים

חקירה: מדוע קיבל ג'יי.פי מורגן לעבודה את בנו של בכיר בסין

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", גאו צ'ו התקבל ב-2007 לג'יי.פי מורגן - אף שלא הרשים בראיונות העבודה; הרשויות בארה"ב בוחנות האם בנק ההשקעות הפר את החוק נגד שחיתות

שירות כלכליסט 17:2407.02.15

בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס נמצא תחת חקירה פדראלית בארה"ב, בשל העסקת בנו של בכיר בממשל הסיני.

 

ב-2007, ג'יי.פי מורגן קיבל לעבודה את גאו צ'ו, בנו של גאו הושנג - אז סגן שר המסחר של סין - וזאת אף שלא הותיר רושם מיוחד בראיונות העבודה. כך פרסם "וול סטריט ג'ורנל" על פי מיילים פנימיים של הבנק.

 

ה"דעה הרווחת" היא שקבלתו של צ'ו לצוות הבנק זכתה לתמיכה של וויליאם דאליי, מנהל בכיר בזמנו בבנק, ששימש בעבר שר המסחר של ארה"ב וראש צוות הבית הלבן. דאליי עבד בג'יי פי מורגן ב-2004-2010.

 

לפי הדיווח, גאו הושנג הבטיח ב-2008 - אז שימש סגן שר המסחר - לעשות "מה שצריך" עבור ג'יי.פי מורגן אם ידלגו על בנו בסבב פיטורים גדול שהיה בבנק. גאו צ'ו אכן לא פוטר, אך מאוחר יותר עבר לפירמות אחרות, בהן גולדמן זאקס.

 

הושנג קודם למשרת שר המסר הסיני במרץ 2013.  

 

ג'יי.פי מורגן בסין ג'יי.פי מורגן בסין

 

לפי הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", התובעים הפדראליים רואים בהעסקתו של גאו צ'ו הפרה אפשרית של החוקים נגד שחיתות. שר המסחר הסיני אינו לקוח של ג'יי.פי מורגן ואף אינו קשור ברגולציה על הבנקים, אך יש לו סמכות לאשר או לשלול רכישות ומיזוגים של חברות בינלאומיות הפועלות בסין. בינתיים,אין כל האשמות נגד הבנק, דאליי, גאו הושנג ובנו.

 

דובר מטעם ג'יי פי מורגן סירב להגיב על הידיעה, וכך גם דובר מטעם גולדמן זאקס. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x