$
בשולי החדשות

האפיפיור פרנציסקוס: "הקתולים לא צריכים להתרבות כמו ארנבים"

הוא סיפר על אישה בהיריון השמיני שלה לאחר שילדה בניתוחים קיסריים את שבעת ילדיה הראשונים. "זה לא אחראי!" טען. האישה אמרה שצריך לסמוך על אלוהים. על כך השיב לה: "אלוהים נותן לכם שיטות לשמור על אחריות"

שירות כלכליסט 12:5820.01.15
האפיפיור פרנציסקוס אומר שהקתולים לא חייבים להתרבות "כמו ארנבים", ועליהם לנהוג על פי רעיונות של "הורות אחראית".

 

בשיחה עם עיתונאים בדרכו חזרה לרומא מביקור בפיליפינים, טען האפיפיור שישנן דרכים רבות המאושרות על ידי הכנסייה לפקח על הילודה, כמו מעקב אחר המחזור החודשי של האישה. אולם הוא הדגיש כי אף מוסד חיצוני אינו יכול לכפות את הדעות שלו לגבי הפיקוח על גודל המשפחות, ושב וחזר על האיסור של הכנסייה על שימוש באמצעי מניעה.

 

האפיפיור פרנציסקוס מחבק ילדים בביקורו השבוע בפיליפינים האפיפיור פרנציסקוס מחבק ילדים בביקורו השבוע בפיליפינים צילום: בלומברג

 

האפיפיור גינה את מה שהוא מכנה "הקולונוליזם האידיאולוגי" של העולם המתפתח. זאת לאחר שבישופים אפריקאים התלוננו שארגוני סיוע ומדינות מערביות מתנות העברת סיוע באימוץ רעיונות מתקדמים כמו חלוקת קונדומים על ידי עובדי הסיוע, או ביטול חוקים המפלים הומואים. "לכל עם יש את הזכות לשמור את הזהות שלו מבלי לעבור קולונוליזם אידיאולוגי", אמר האפיפיור.

 

עם זאת, הוא הודה כי הטענה לפיה כדי להיות קתולים טובים "צריכים להיות כמו ארנבים" היא שגויה, והדגיש כי "הורות אחראית" מחייבת זוגות לפקח על הילודה שלהם, בהתאם לחוקי הכנסייה.

 

הוא ציין לדוגמה אישה שפגש, שהייתה בהיריון השמיני שלה לאחר שילדה בניתוח קיסרי את שבעת ילדיה הראשונים. "זה לא אחראי!" טען. לדבריו, אף שהאישה טוענת שצריך לסמוך על אלוהים, "אלוהים נותן לכם שיטות לשמור על אחריות", הדגיש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x