$
כלכלה ומדיניות

דיווח: דראגי מתכנן הקלה כמותית באמצעות הבנקים המרכזיים באירופה

לפי הדיווח במגזין הגרמני "שפיגל", נשיא הבנק האירופי המרכזי עדכן את מרקל בתוכנית, לפיה הבנקים המרכזיים יקנו אג"ח שינפיקו מדינותיהם; הרכישות יוגבלו לרמה של 20% עד 25% מהחוב של כל מדינה

בלומברג 09:0117.01.15
נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, עדכן את קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ואת שר האוצר הגרמני, וולפגנג שוויבלה, על תוכנית להקלה כמותית שבמסגרתה הבנקים המרכזיים יקנו אג"ח שינפיקו המדינות שלהם, כך מדווח המגזין שפיגל.

 

 

 

במגזין מדווחים כי לפי התכנית, שמנסה למנוע את האפשרות של התפשטות סיכונים בין המדינות החברות בגוש היורו, הרכישות יוגבלו לרמה של 20% עד 25% מהחוב של כל מדינה. דובר מטעם הבנק המרכזי סירב להגיב על מבנה תוכנית ההקלה הכמותית, בעוד שדובר ממשלת גרמניה הודה כי מרקל נפגשה עם דראגי ב-14 בינואר "לשיחות לא רשמיות רגילות", וסירב להגיב על הנושא.

 

 

אנגלה מרקל אנגלה מרקל צילום: רויטרס

 

עם זאת, נגיד הבנק ההולנדי המרכזי קלאס קנוט אמר לשפיגל כי עדיין לא התגבשה "הצעה קונקרטית". המועצה המושלת של הבנק האירופי המרכזי מתוכננת להתכנס ביום חמישי הקרוב בפרנקפורט לקביעת המדיניות המוניטארית. "אם כל בנק מרכזי ירכוש רק אג"ח של המדינה שלו, הסכנה של התפשטות לא רצויה של סיכונים פיננסיים תופחת", אמר קנוט בראיון.

 

בפגישה הקודמת שהתקיימה ב-7 בינואר הוצגו בפני הבכירים סוגים שונים של הקלה כמותית, ואילו דראגי ציין בראיון שקיים עם השבועון הגרמני די צייט (Die Zeit) כי הבנק מוכן לקבל החלטה כבר בשבוע הבא. הבכירים בבנק מנסים לחזר אחר הציבור הגרמני בעזרת שורה של ראיונות שבהם נטען שיש צורך בעוד תמריצים כדי לבלום את סכנת הדפלציה ב-19 המדינות החברות בגוש היורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x