$
בשולי החדשות

פטריית הכמהין הגדולה בעולם נמכרה במחיר "מציאה": 61 אלף דולר

מדובר במחיר נמוך במידה ניכרת מסכום של 7 ספרות שהבעלים קיוו להשיג תמורתה. פטריית הכמהין הלבנה שקלה 1.89 ק"ג כשנתגלתה באזור אומבריה באיטליה. ומי הקונה המאושר?

שירות כלכליסט 10:4507.12.14
פטריית הכמהין הגדולה בעולם שנמצאה בשבוע שער באיטליה, נמכרה אתמול (שבת) במחיר "מציאה" של 61,250 דולר, נמוך במידה ניכרת ממיליון הדולר שהבעלים קיוו להשיג תמורתה.

פטריית הכמהין הלבנה שקלה 1.89 ק"ג כשנתגלתה באזור אומבריה באיטליה, והוכתרה לגדולה ביותר מסוגה. בית המכירות סות'ביס ניהל את המכירה הפומבית שלה, ומסר כי נמכרה לקונה מטייוואן, שהגיש את ההצעה המנצחת שלו באמצעות הטלפון.

 

פטריית הכמהין הגדולה בעולם. שיא גינס פטריית הכמהין הגדולה בעולם. שיא גינס

 

הפטרייה הנדירה הייתה בבעלות משפחת בלסטרה מחברת סבטינו טראפלס, המתמחה במציאת פטריות כמהין, ומנכ"ל החברה אמר לאחר התגלית כי הוא מקווה שיוכל למכור את הפטרייה עבור סכום של 7 ספרות. לדבריו, הפטרייה העצומה – קטנה בקצת מכדור פוטבול – גדולה מספיק כדי "להאכיל סועדים ב-300 עד 400 ארוחות של פטריות כמהין". על אף שהרוויחו סכום נמוך משקיוו, משפחת בלסטרה מתכוונת לתרום את ההכנסות למספר ארגוני צדקה, כולל "ארוחות על גלגלים" (Citymeals-on-Wheels), ארגון שעוזר להאכיל את העניים.

 

 

הפטרייה צפויה להיכנס למהדורה הבאה של ספר השיאים של גינס כפטריית הכמהין הלבנה הגדולה בעולם, שכן משקלה כמעט כפול ממחזיקת התואר הנוכחי, אך עם זאת, אותה פטרייה נמכרה ב-2010 עבור סכום גבוה בהרבה של 417.200 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x