שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הצמיחה בגוש היורו ברבעון עקפה התחזיות; יוון התרחבה ב-0.7%

כלכלת גוש היורו צמחה ב-0.2% ברבעון השלישי; גרמניה וצרפת חזרו לצמיחה חיובית - 0.1% ו-0.3%, בהתאמה; כלכלת איטליה התכווצה ב-0.1% - בהתאם לתחזיות

בלומברג 12:3814.11.14

כלכלת גוש היורו צמחה ב-0.2% ברבעון השלישי - מעל לציפיות האנליסטים, כך לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום. ברבעון השני הצמיחה עמדה על 0.1%, והתחזיות היו שהצמיחה ברבעון הנוכחי תהיה בשיעור דומה.

 

התוצר המקומי הגולמי של גרמניה גדל ב-0.1% ברבעון השלישי, והתוצר בצרפת רשם קפיצה של 0.3% - שיעור הצמיחה הגבוה ביותר זה שנה. תחזיות האנליסטים היו לצמיחה של 0.1% בשתי המדינות - לאחר שרשמו צמיחה שלילית של 0.1% ברבעון הקודם.

 

יוון, שהמיתון בשש השנים האחרונות מחק 25% מהתוצר שלה ואשר התנגדותה לצעדי הצנע סיכנה את חברותה בגוש היורו, רשמה צמיחה של 0.7% ברבעון השלישי; מדובר ברבעון החיובי השלישי ברציפות.

 

כלכלת איטליה התכווצה ב-0.1% ברבעון השלישי, לאחר צמיחה שלילית של 0.2% ברבעון הקודם - בהתאם לתחזיות. התוצר היה נמוך ב-0.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כלכלת איטליה התכווצה ב-11 מתוך 13 הרבעונים האחרונים. 

 

 

פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל צילום: בלומברג

 

הבנק המרכזי האירופי נקט צעדים רבים כדי לנסות ולסייע לכלכלת גוש היורו, בהם ריבית פקדונות שלילית, הלוואות לטווח ארוך ותוכנית לרכישת נכסים. נשיא הבנק, מריו דראגי, אמר בשבוע שעבר כי מקבלי ההחלטות מחויבים להשתמש בכלים "לא קונבנציונליים", אם יהיה צורך בכך.הוא הוסיף היא הבנק צופה שרמת האינפלציה הנמוכה תישאר ברמות הנוכחיות בחודשים הקרובים, ותחל לעלות בהדרגה ב-2015 וב-2016. 

 

"הנתונים מהווים הפתעה נעימה בשוליים. על הבנק המרכזי להתנחם בעובדה שהביקוש המקומי נותר עמיד ועקבי עם מומנטום מעט יותר חזק לקראת סופה של השנה", אמר פרדריק דוקרוזה, כלכלן בקרדיט אגריקול בפריז.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x