$
בשולי החדשות

השעון היקר בעולם נמכר תמורת 24 מיליון דולר

שעון הזהב, שיוצר בשנות ה-30 עבור בנקאי מניו-יורק, נחשב במשך שנים לשעון המתוחכם ביותר בעולם. זהו המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור שעון במכירה פומבית. זהותו של הקונה לא נחשפה

שירות כלכליסט 13:4512.11.14

שעון הזהב "הנרי גרייבס סופר קומפליקיישן", שיוצר בשנות ה-30 על-ידי חברת "פטה פיליפ", נמכר אתמול (ג') במכירה פומבית תמורת 23.2 מיליון פרנקים שוויצריים (כ-24 מיליון דולר), כך הודיע בית המכירות הפומביות סות'ביס.

השעון יוצר בהזמנה עבור הבנקאי הנרי גרייבס, אשר ביקש מהחברה השוויצרית לייצר עבורו את "השעון המתוחכם ביותר בעולם". בבקשתו הדגיש הבנקאי כי על השעון להתעלות בתחכומו על השעון שייצרה החברה עבור ג'יימס פאקארד, יצרן המכוניות האמריקאי.

 

בטרם המכירה הפומבית, העריכו בבית סות'ביס כי השעון יימכר עבור כ-15 מיליון פרנק שוויצרי. המוכר והקונה ביקשו להישאר בעילום שם בזמן המכירה, שנערכה במלון לייקסייד בז'נבה. השעון נמכר בתוך 15 דקות בלבד מרגע תחילת המכירה.

 

שעון "הנרי גרייבס סופר-קומפליקיישן" שעון "הנרי גרייבס סופר-קומפליקיישן" צילום: סות׳ביס

 

בין מאפייני השעון המתוחכם ניתן למצוא לוח שנה כפול, מעקב אחר הירח, מנגנון כרונוגרף כפול בעל יכולת למדוד בדיוק של עשירית השנייה, צלצול המדמה את צלצול פעמוני כנסיית ווסמינסטר, ותצוגה של זמני השקיעה, הזריחה ומיקום הכוכבים כפי שנראו מביתו של גרייבס.

 

הפעם האחרונה שמנגנון השעון נמתח היה ב-1969 והוא עדיין פועל כראוי. השעון החזיק בתואר השעון המתוחכם ביותר במשך 56 שנה ורק בעזרת מחשבים הצליחו מומחים לייצר שעון מתוחכם יותר.

 

"ה'הנרי גרייבס סופר קומפליקיישן' ביסס היום את מעמדו כשעון היקר ביותר בהיסטוריית המכירות הפומביות. הוא נמכר תמורת 23.23 מיליון פרנק שוויצרי ובכך שבר את השיא הקודם שנקבע ב-1999", נאמה בהצהרה של סות'ביס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x