תעשייה ופיננסים

אחרי הדו"ח המאכזב: סטארבקס משנה גישה ומתכננת להשיק שירות משלוחים

בעקבות תחזית הרווח העגומה והעלייה ברכישות באינטרנט, הודיע המנכ"ל כי הרשת תשחק "משחק התקפי" ותפתח את השירות בשנה הבאה; ואילו שינויים ייאלצו עובדי הרשת לספוג?

שירות כלכליסט 21:2601.11.14

סטארבקס מקווה לתת לתחזיות הרווח העגומות שלה זריקת קופאין באמצעות שירות משלוחים חדש: החל מהשנה הבאה, יוכלו לקוחות סטארבקס באזורים מסוימים להזמין משלוחי קפה ודברי מאפה לביתם או למקום העבודה.

 

 

 

"אנו משחקים משחק התקפי כעת", אמר מנכ"ל החברה הווארד שולץ. בדבריו התייחסת שולץ לשינויים בדפוסי הרכישה של לקוחות, והמעבר ההולך וגדל אל רכישות באינטרנט במקום כניסה לחנויות. אולם שולץ לא חשף פרטים נוספים בנוגע למהלך. בשיחה עם משקיעים, העלה שולץ את חזונו ל"הזמנה קבועה של קפה לצבא של עובדים. זוהי הגרסה שלנו למסחר על סטרואידים", אמר.

 

 

סניף סטארבקס בניו יורק. הלקוחות יעדיפו משלוחים? סניף סטארבקס בניו יורק. הלקוחות יעדיפו משלוחים? צילום: רויטרס

 

השירות החדש יהיה זמין באפליקציה של החברה שכרגע מאפשרת ללקוחות לשלם תמורת הזמנתם בחנויות סטארבקס.

 

ההודעה על שירות המשלוחים החדש נעשתה בעת שסטארבקס חשפה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי שהיו מתחת לציפיות וול סטריט. הכנסות החברה ממכירות עלו ב-10% ל-4.18 מיליארד דולר – תחזית נמוכה מזו של אנליסטים ל-4.24 מיליארד דולר. מניות החברה רשמו ירידה ניכרת לאחר פרסום התוצאות.

 

ובתוך כך, שינוי נוסף שתאמץ רשת הקפה הגדולה בעולם: עובדי החברה ייאלצו להשאיר בבית את תכשיטיהם וכמה עובדים כבר התלוננו ברשתות החברתיות על הכלל החדש בחברה. קוד הלבוש חדש אמנם סובלני לקעקועים ולעגילי אף, אולם ענידה של תכשיטים אחרים, ובייחוד תכשיטים גדולי מימדים, ייאסר. סטארבקס הודיעה גם כי היא מתכוונת להשיק מוצרי מזון חדשים העומדים בתקני מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x