בשולי החדשות

האמריקאים משמינים, וגם בובות הריסוק

עודף משקל מגדיל את הסיכון למות בתאונה. חברת הומאנטיקס, המייצרת את רוב בובות מבחני הריסוק בארה"ב, התאימה את עצמה למציאות של עלייה בשיעורי השמנת היתר

שירות כלכליסט 14:3029.10.14
יצרנית בובות הריסוק המובילה בעולם מפתחת בימים אלה בובות בעלות מבנה גוף מלא, שייצגו באופן מציאותי יותר את מבנה גופו של הנהג הממוצע בארה"ב — על כך דיווח אתמול "הוושינגטון פוסט".

 

חברת הומאנטיקס (Humanetics), המייצרת את רוב בובות מבחני הריסוק עבור יצרניות רכב בארה"ב, מפתחת בשלב ראשון בובה במשקל 122 ק"ג.

 

 

עודף המשקל בקרב אוכלוסיית ארה"ב הגיע לממדים חסרי תקדים. על פי סקרים, נכון ל־2012 35% מתושבי ארה"ב סבלו מעודף משקל קיצוני ואילו 70% סבלו מעודף משקל.

 

קו המותן המתעבה של האוכלוסייה מקשה על יצרני הרכב לאמוד כראוי את השפעותיהן של תאונות דרכים באמצעות בובות ריסוק סטנדרטיות. "לאנשים בעלי עודף משקל קיצוני יש סיכוי הגדול ב־78% מנהגים אחרים להיהרג בתאונת דרכים. הסיבה לכך היא שאנו נוטים להשמין במרכז הגוף, ועל כן גוף בעל עודף משקל לא מונח כראוי במושב הרכב", אמר בראיון ל־CNN מנכ"ל הומאנטיקס כריס אוקונור.

 

על פי מחקר שנערך ב־2010 במרכז הרפואי של אוניברסיטת בפאלו, לנהגים בעלי עודף משקל גבוה יחסית יש סיכוי של 21% להיהרג בתאונת דרכים, ואילו לנהגים בעלי עודף משקל קיצוני — סיכוי של 56% להיהרג בתאונה.

 

הבובות עולות במשקל הבובות עולות במשקל

 

"בובות הריסוק מצילות חיים ומעניקות מידע חשוב על התנהגות הגוף האנושי בעת תאונות דרכים, אולם הן מייצגות אדם בעל מבנה גוף ממוצע", אמר ראש צוות המחקר ד"ר דיטריך ג'הל בעת פרסום המחקר ב־2010.

 

בתוך כך, עתה מבקשת חברת הומאנטיקס לפתח גם בובת ריסוק המייצגת את אוכלוסיית הנהגים המבוגרים הנמצאת בסיכון גבוה לפגיעות חמורות בתאונות דרכים. מבקריה של החברה מצביעים על חוסר ההתאמה של בובות הריסוק של ילדים שאינן משקפות את המציאות, שכן הן בסך הכל דגם מוקטן של בובות המבוגרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x