$
כלכלה ומדיניות

האיחוד האירופי יעביר מיליארד יורו למלחמה באבולה

ההודעה באה לאחר שחוקרים הזהירו כי מגפת האבולה במערב אפריקה צפויה להגיע לשיאה עד אמצע דצמבר ולהביא למותם של עוד עשרות אלפי אנשים. בארה"ב התחייבו להזרים למעלה מ-100 מיליון דולר, ובפנטגון ציינו כי הם עובדים על העברת 500 מיליון דולר נוספים

שירות כלכליסט 09:0525.10.14
מדינות האיחוד האירופי נענו לקריאה מצד מערב אפריקה והתחייבו להעביר מיליארד יורו (1.3 מיליארד דולר) לסייע במלחמה באבולה.  

מהאיחוד נמסר כי המדינות התחייבו לתרום 400 מיליון יורו נוספים מעבר ל-580 מיליון יורו שכבר הבטיחו. באו"ם העריכו כי יש צורך במיליארד דולר לפחות כדי להילחם בווירוס, שכבר גרם למותם של 4,800 אנשים, רובם במערב אפריקה. "האיחוד האירופי יגדיל את הסיוע הפיננסי למלחמה באבולה במארב אפריקה למיליארד יורו", מסר נשיא האיחוד הרמן ואן רומפוי באמצעות חשבון הטוויטר.

 

ההודעה פורסמה לאחר שחוקרים הזהירו כי מגפת האבולה במערב אפריקה צפויה להגיע לשיאה עד אמצע דצמבר ולגרום למותם של עוד עשרות אלפי אנשים, זאת אם המאמצים הבינלאומיים לבלימתה לא יוגדלו באופן משמעותי. עם זאת, עד כה הרבה מהתורמים לא מיהרו למלא את ההבטחות שלהם, כך שמזכ"ל האום באן קימון נאלץ לפנות לעוד מדינות בבקשה שיצטרפו למאבק.

 

בארה"ב התחייבו להזרים למעלה מ-100 מיליון דולר, ובפנטגון ציינו כי הם עובדים להעברת 500 מיליון דולר נוספים למאמץ. סין התחייבה אף היא להגדיל את הסיוע שלה ולספק מימון חירום וציוד בשווי 82 מיליון דולר.

בנוסף להתחייבות של מדינות האיחוד האירופי להעביר כספים, הנציבות האירופית תעביר 24.4 מיליון יורו כדי לעזור לממן מחקר למציאת חיסון לאבולה. על פי הערכות הבנק העולמי, התפשטות מגיפת האבולה תעלה לכלכלות מערב אפריקה 32.6 מיליארד דולר עד סוף 2015.

  

(צילום ארכיון) (צילום ארכיון) צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x