שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

אובמה: "אסור לנו לנתק את עצמנו ממערב אפריקה בגלל מגיפת האבולה"

לדבריו, ניתוק מהאזור יקשה על שליחת צוותי רפואה ועל איתור מקרי הידבקות; בשבוע שחלף קראו חברי קונגרס לאובמה לאסור על אזרחים מליבריה, סיירה לאון וגינאה להיכנס לארה"ב

שירות כלכליסט 17:0718.10.14

"אסור לנו לנתק את עצמנו ממערב אפריקה בגלל מגיפת האבולה - צעד כזה רק יחריף את המצב" - כך אמר היום נשיא ארה"ב, ברק אובמה. לדבריו, ניתוק מהאזור יקשה על שליחת צוותי רפואה ועל איתור מקרי הידבקות; כמו כן, הדבר יגרום לאנשים המנסים לעזוב את מערב אפריקה להימנע מהבדיקות בשדות התעופה - וכך יהיה קשה יותר לעקוב אחר התפשטות המחלה. 

 

אובמה הדגיש כי אין שום התפרצות או מגיפה של אבולה בארה"ב - וביקש מהאמריקאים להישאר רגועים.

 

בשבוע שחלף קראו חברי קונגרס לאובמה לאסור על אזרחים מליבריה, סיירה לאון וגינאה להיכנס לארה"ב. אובמה אמר כי אינו מתנגד מבחינה "פילוסופית" לאיסורי נסיעה שכאלה, אבל בנאום הרדיו השבועי שלו היום הבהיר כי אינו נוטה לאמץ איסור שכזה.

 

בדיקות באזורים חשודים, בליבריה בדיקות באזורים חשודים, בליבריה צילום: רויטרס

 

השבוע הודה הממשל האמריקאי כי היו כשלים בהתמודדות עם המקרה הראשון של אבולה שאובחן בארה"ב; אובמה הודיע כי הורה לממשלה הפדרלית לבלום כל התפשטות של הווירוס בגבולות המדינה, ואישר שליחת 4,000 חיילים לסייע במערב אפריקה.

 

לפי תחזית שפרסם השבוע ארגון הבריאות העולמי, אם הטיפול במגיפה לא יעלה מדרגה, בתוך 60 יום צפויים להתגלות 5,000 עד 10,000 מקרים חדשים של הידבקות במחלה - בכל שבוע; כיום, מתגלים כ-1,000 מקרים חדשים של הידבקות במחלה בכל שבוע. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x