$
תעשייה ופיננסים

רוצים לנסוע: עלייה בביקוש למכוניות באירופה - ובעיקר בספרד

הביקוש בספטמבר עלה בשיעור של 6.4% - זה החודש ה-13 ברציפות. בספרד זינק הביקוש ב-26%. ומי נהנתה מביקוש גובר במיוחד?

שירות כלכליסט 12:2817.10.14
הביקוש למכוניות באירופה המשיך בהתאוששות שלו גם בספטמבר, ונרשמה עלייה של 6.4% לעומת השנה שעברה. הצמיחה נרשמה בכל המדינות הגדולות באיחוד האירופי, ומכירות ערות במיוחד נרשמו בספרד.

 

רישום של מכוניות חדש, הנחשב כמדד למכירות, במדינות האיחוד האירופי, צמח ל-1.24 מיליון כלי רכב בספטמבר. לפי נתוני האיגוד של יצרניות הרכב האירופיות (ACEA), מאז תחילת השנה, נרשמה עלייה של 6.1% ברישום ל-9.57 מיליון כלי רכב. העלייה במכירות נמשכת כבר 13 חודשים ברציפות, זאת לאחר שש שנים של ירידות.

 

רנו. רוצים אותה יותר רנו. רוצים אותה יותר

 

אולם האנליסטים מזהירים כי בשל הסכנה לקפאון בצמיחה באירופה, הביקוש למכוניות חדשות עלול להיחלש בהמשך השנה, במיוחד בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2013, אז דווקא נרשמה האצה בביקושים.

 

לפי נתוני ACEA, הרישום של מכוניות חדשות בספרד זינק ב-26% בספטמבר, בעוד שבצרפת נרשמה עלייה של 6.3%, בבריטניה 5.6%, ובגרמניה, שוק המכוניות הגדול ביותר באיחוד האירופי, נרשמה עלייה של 5.2% ברישום.

 

רנו ראשונה

 

כמו כן, באיטליה, שנחשבת לאחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מההאטה בביקוש למכוניות חדשות לאחר המשבר הפיננסי, חלה בחודש שעבר עלייה של 3.3% ברישום המכוניות.

 

חברת רנו הצרפתית, היא יצרנית הרכב שנהנתה מהצמיחה הגדולה ביותר בביקוש. הרישום של הדגמים שלה עלה ב-11%. ביריבתה פיז'ו-סיטרואן נרשמה עלייה של 9.8%. הרישום של הדגמים של פולקסוואגן, יצרנית הרכב הגדולה באירופה שחולשת על נתח של 25% משוק המכוניות האירופי, עלה ב-6.7%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x