$
תעשייה ופיננסים

חבל הצלה לרדיושאק? חתמה על הסכם למימון מחדש של הלוואות ב-590 מיליון דולר

ההסכם, שחתמה רשת מוצרי האלקטרוניקה שנמצאת בסכנת פשיטת רגל, עם קרן הגידור סטנדרד ג'נרל יאפשר לה לחדש את המלאי לקראת תקופת החגים בארה"ב

בלומברג 09:2903.10.14
רשת מוצרי האלקטרוניקה רדיושאק (RadioShack), המנסה להימנע מהכרזה על פשיטת רגל, הגיעה להסכם עם קרן הגידור סטנדרד ג'נרל למימון מחדש של הלוואות בשווי 590 מיליון דולר. ההסכם יאפשר לרשת לחדש את המלאי לקראת תקופת החגים בארה"ב, כך לפי מקורב לנושא, שביקש להישאר בעילום שם. לדבריו, סטנדרד ג'נרל תעמוד בראש קבוצה של מלווים שתממן מחדש הלוואות בגובה 535 מיליון דולר מג'נרל אלקטריק קפיטל, זרוע ההלוואות של ג'נרל אלקטריק, וכן חובות נוספים.

 

 

 

בחודש שעבר הודיעו בסנטנדרד ג'נרל כי הם פועלים לשיפור הנזילות של רדיושאק לקראת תקופת החגים. הקרן, שהיא המשקיעה הגדולה ביותר של הרשת, חתמה על הסכם שיהיה בתוקף עד יוני 2015, במסגרתו היא אינה מורשת להשתלט על הדירקטוריון או להציע רכישות ותוכניות ארגון מחדש בלי ההסכמה של רדיו שאק.

 

 

 צילום: בלומברג

 

הסכם המימון מחדש עשוי לספק לרשת אף מרחב תמרון לסגירת מספר רב יותר של חנויות מפסידות. זאת לאחר שמוקדם יותר השנה הנושים של רדיושאק חסמו תכנית לסגור 1,100 חנויות ואילצו את הרשת להגביל את הסגירות ל-200 סניפים. באוגוסט התגלתה סטנדרד ג'נרל כמושיעה פוטנציאלית, לאחר שנחשף כי היא מנהלת מגעים עם הרשת. הקרן שקלה בעבר לזרוק חבל הצלה לאמריקן אפרל, קמעונאית נוספת שנקלעה לבעיות.

 

מנכ"ל רדיושאק, ג'ו מאנקה, פתח במקביל בתוכניות לשיפוץ חנויות ולשיפור המלאי, בניסיון לשפר את המכירות. מאנקה, שנכנס לתפקיד בשנה שעברה החליף את צוות ההנהלה ושם דגש על חמישה "עמודי יסוד", שיובילו לטענתו לשיפור, בהם הגדלת היעילות וחיזוק המותג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x