$
בשולי החדשות

הרשויות בצרפת פתחו בחקירה רשמית נגד כריסטין לגארד

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית הודתה כי היא נמצאת תחת חקירה לבדיקת תפקידה בפרשת הונאה פוליטית. לדבריה, אין בכוונתה להתפטר מתפקידה והיא תערער על ההחלטה

שירות כלכליסט 12:4727.08.14

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, הודתה כי היא נמצאת תחת חקירה רשמית בצרפת, לבדיקת תפקידה בפרשת הונאה פוליטית. בהצהרה שפרסמה היום (ד') בסיום הפעם הרביעית בה נחקרה, לגארד הודיעה כי היא מתכוונת לחזור עוד היום לוושינגטון לעבודתה בקרן המטבע. "ועדת החקירה של בית המשפט לצדק בצרפת החליט לפתוח נגדי בחקירה רשמית", מסרה לסוכנות החדשות AFP."הוריתי לעורכי הדין שלי לערער על ההחלטה הזו, שלדעתי היא חסרת כל שחר". עוד הוסיפה לגארד כי אין בכוונתה להתפטר מתפקידה.

 

כריסטין לגארד כריסטין לגארד צילום: בלומברג

 

לגארד כבר נחקרה כמה פעמים בנוגע לתפקיד שלה בקביעת פיצויים בגובה 400 מיליו יורו (527 מיליון דולר) לאיש העסקים ברנרד טאפי ב-2008. באותה תקופה כיהנה לגארד כשרת האוצר בממשלתו של הנשיא ניקולא סרקוזי.

 

טאפי, שתמך בסרקוזי בשתי מערכות הבחירות שניהול, זכה בפיצוי הגבוה ב-2008 לאחר מחלוקת עם הבנק הממשלתי קרדיט ליונה, שפשט מאז את הרגל, סביב המכירה של אדידס מ-1993. אולם הפיצוי עורר סערה ציבורית כשהטענה העיקרית הייתה כי הפיצוי היה נדיב מדי ונבע מקשרי הון השלטון הקרובים בצרפת. לגארד עמדה בראש פאנל הבוררות שפסק לטובתו של טאפי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x