$
כלכלה ומדיניות

סטודנטים מוחים: "קלינטון תקבל 225 אלף דולר על הרצאה באוניברסיטה"

קלינטון תקבל את השכר עבור השתתפותה באירוע התרמה במוסד האקדמי. הסטודנטים פתחו במחאה שהולכת וצוברת תאוצה: "תחזירי את הכסף"

שירות כלכליסט 10:3628.06.14

סטודנטים באוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס (UNLV) מבקשים מהילרי קלינטון להחזיר את התשלום על נאום שתישא באוקטובר במסגרת אירוע גיוס תרומות לאוניברסיטה. הבקשות, שזוכות לעידוד מצד הרפובליקנים במדינה, לא מגיעות בזמן נוח במיוחד עבור מזכירת המדינה לשעבר, המקדמת בימים אלה את ספרה "בחירות קשות" (Hard Choices). קלינטון הסתבכה כמה פעמים בעבר בעקבות הצהרות אומללות בנוגע לעושר שלה וחשיפת התשלומים הגבוהים שהיא גובה עבור הרצאות.

 

הקריאות לקלינטון לוותר על שכרה נשמעו לאחר שבתחילת השבוע הודיעה אוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס כי קלינטון תהיה הדוברת המרכזית באירוע גיוס התרומות השנתי. לפי דוברת של המוסד האקדמי, קלינטון תקבל 225 אלף דולר עבור ההופעה, שימומנו על ידי "תרומות פרטיות מצד עמותת האוניברסיטה". הדוברת הדגישה כי כספים מהתקציב התפעולי של האוניברסיטה לא ישמשו לכיסוי השכר של מי שנחשבת המועמדת הבולטת לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016.

 

ביל והילרי קלינטון. "שכר שערורייתי להרצאה" ביל והילרי קלינטון. "שכר שערורייתי להרצאה" צילום: בלומברג

 

אולם החדשות על התשלום של קלינטון הצליחו לעורר סערה בקרב הסטודנטים, במיוחד לאחר שהחודש פורסם כי שכר הלימוד בנבאדה יעלה ב-17%. "התשלום הוא שערורייתי", טען בפני עיתון מקומי דניאל וואקר, האחראי על יחסי הציבור באגודת הסטודנטים. "אנחנו מבקשים מקלינטון להשיב את הכסף לאוניברסיטה או לעמותה", הוסיף.

 

בניסיון להרגיע את הרוחות טענה קלינטון בראיון ל-CNN כי הכסף יועבר לעמותה משפחתית שהיא וביל קלינטון מחזיקים בה - ולא אליה ישירות. אולם יריביה הרפובליקנים של קלינטון מיהרו להשתמש בסיפור כדי לטעון שהיא מרוויחה יותר מדי כדי להבין את מצוקות האמריקאי הממוצע. "התשלום שתקבל הילארי קלינטון מהאוניברסיטה גבוה פי 4 מהשכר השנתי הממוצע בנבאדה", הכריז דובר מטעם המפלגה הרפובליקנית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x