$
כלכלה ומדיניות

דטרויט מתקרבת להסדר לפתרון חובותיה בסך 18 מיליארד דולר

על פי הצהרה שהוגשה לבית המשפט, העיר הגיעה להסכם עם החברה המבטחת את האג"ח מגובות כספי המסים

בלומברג 12:1814.06.14
העיר דטרויט על סף פתרון חוב השיא המוניציפאלי שלה - בסך 18 מיליארד דולר: לפי הצהרה שהוגשה לבית המשפט, רשויות העיר קרובות להסכם עם חברת הביטוח המבטחת את האג"ח מגובות כספי המסים.

 

 

 

על פי ההצהרה שהוגשה מאת המגשרים שמונו כדי לסייע לצדדים להגיע להסכם, כעת מנוסחת הגרסה הסופית של ההסכם. מאז שהגישה היער דטרויט בקשה לפשיטת רגל, מנהלת העיר הגדולה במדינת מישיגן משא ומתן עם נושיה הגדולים, ובכלל זה איגודי עובדים, תוכניות פנסיה ומספר מחזיקי אג"ח.

 

 

 צילום: בלומברג

 

המגשרים לא מסרו פרטים לגבי איזה חלק מהחוב של 163.5 מיליון דולר לבעלי האג"ח כולל ההסכם או כמה מתוך החוב יכסו חברות הביטוח על האג"ח בהתחייבות כללית מוגבלות מס (LTGO). העיר העריכה שללא הסכם, מחזיקי האג"ח יקבלו סכום מזערי של 10 סנט לדולר."ההסכם מכיר במעמד הייחודי של אג"ח אלו בשוק הפיננסי המוניציפאלי", אמרו המגשרים.

 

המשקיעים באג"ח המוניציפאלי עוקבים מקרוב אחר סיפור פשיטת הרגל של דטרויט משום שהעיר טענה שלאג"ח בהתחייבות הכללית שלה אין ערבויות, בניגוד לסברה שרווחה בקרב המשקיעים כי לאג"ח אלו יש עדיפות על פני התחייבויות אחרות של העיר, כגון שירותים ממשלתיים והטבות עובדים מסוימים.

 

"קבלת כל דבר שהוא מתחת לערך הנקוב הוא דבר שלילי מאד עבור מחזיקי האג"ח בהתחייבות כללית שכן משמעות הדבר היא סיכון גבוה יותר עבור בעלי אג"ח בהתחייבות זו שהם בעלי ביטחונות", אמר מאט פביאן, ראש חברת המחקר Municipal Market Advisors.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x