$
בשולי החדשות

היינקן וסם אדמס הסירו חסותן למצעדי סנט פטריק'ס בשל אפליית הומואים

2 חברות הבירה לא העניקו השנה חסות למצעד בבוסטון ובניו יורק: "אנחנו מאמינים בשוויון לכולם"; המארגנים: "פשוט איננו מרשים להציג נטייה מינית"

שירות כלכליסט 14:0716.03.14
שתיים מחברות הבירה הגדולות בארצות הברית ביטלו את ההשתתפות שלהן במצעדי יום סנט פטריק'ס היום, בשל האיסור על קבוצות הומואים ולסביות לצעוד בפתיחות.

 

באתר CNN מדווחים כי מבשלת סם אדמס, שבבעלות בוסטון ביר, לא העניקה חסות למצעד בבוסטון, בעוד שהיינקן ביטלה את החסות שלה למצעד בניו יורק. "אנחנו מאמינים בשוויון לכולם", מסרה דוברת מטעם היינקן. מסם אדמס נמסר כי ניסו לשכנע את מארגני המצעד בבוסטון לשנות את החוקים כך שארגוני להט"ב יורשו לצעוד.

 

"קיווינו שניתן יהיה להשיג הסכם שיאפשר לכולם, ללא קשר לנטייה מינית, להשתתף במצעד", מסרה החברה. "אולם בהינתן המצב הנוכחי של המשא ומתן, לא נראה שזה יהיה אפשרי".

 

בירת סם אדאמס בירת סם אדאמס

 

ממארגני המצעד בבוסטון, The South Boston Allied War Veterans Council, נמסר בהצהרה שפורסמה באתר שלהם כי הם אינם מתנגדים להומואים, פשוט אינם מרשים להציג נטייה מינית. לדבריהם, יוצאי צבא הומואים או לסביות שמעוניינים לצעוד רשאים לעשות זאת, כל עוד לא יזהו עצמם כחד מיניים באמצעות שלטים או חולצות.

 

מצעד סנט פטריק'ס, ניו יורק מצעד סנט פטריק'ס, ניו יורק

 

"אנחנו מזמינים את כולם לחגוג את האירוע ההיסטורי הזה, אך עלינו לשמור על ההנחיות שלנו כדי להבטיח את ההנאה והבטיחות הציבורית של הצופים", מסרו המארגנים.

 

מלבד מבשלות הבירה, גם ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאסיו הודיע כי הוא מחרים את המצעד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x