שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

רוביני נגד המטבע הוירטואלי: "הביטקוין הוא סוג של הונאת פונזי"

הכלכלן הידוע כתב בחשבון הטוויטר שלו כי: "הביטקוין הוא במה לפעילויות פליליות" ותוקף את תומכיו: "מעריצי הביטקוין הם כמו מעריצי הזהב, הם מדברים עליו בפנאטיות שמזכירה כת דתית"

שירות כלכליסט 13:5410.03.14
הכלכלן נוריאל רוביני, הידוע בדעות פסימיות שלו לגבי השוק, מפגין פסימיות זהה גם בכל הקשור למטבע הווירטואלי, הביטקוין, אותו הוא מגדיר כ"הונאת פונזי".

 

הביטקוין הוא מטבע "וירטואלי" שמאפשר למשתמשים להשתמש בו בעסקאות מקוונות לרכישת סחורות ושירותים. מאז עלה לכותרות באפריל של השנה שעברה הוא זכה למנה זהה של ביקורות ותשבחות. המחיר טיפס בנובמבר ליותר מאלף דולר, אולם מאז הרגולטורים בסין נקטו בצעדים נגד המטבע והבורסה מאונט גוקס נקלעה לקשיים, שפגעו בהתלהבות המשקיעים, והמטבע איבד קרוב למחצית מהשווי שלו. בעוד שהמטבע צבר לעצמו כמה תומכים ידועים, ביניהם ריצ'רד ברנסון והתאומים ווינקלווס, רוביני בחר להביע את דעתו השלילית בחשבון הטוויטר שלו. "ביטקוין אינו מטבע", הוא כתב. "הוא במובן מסוים הונאת פונזי ובמה לפעילויות פליליות ולא חוקיות. הוא גם אינו בטוח, בהתחשב בהתקפות ההאקרים עליו".

 

מטבעות ביטקוין. רוביני: "במה לפעילויות פליליות ולא חוקיות" מטבעות ביטקוין. רוביני: "במה לפעילויות פליליות ולא חוקיות" צילום: איי אף פי

 

 

"מעריצי הביטקוין הם כמו מעריצי הזהב, הם מדברים על הביטקוין בפנאטיות שמזכירה כת דתית. כמו מעריצי הזהב הם מחזיקים בדעות קונספירציה פרנואידיות על הדולר", כתב בציוץ נוסף שפרסם ביום ראשון.

 

רוביני אף הוסיף כי להערכתו המטבע יועיל רק לפעילויות פליליות ולא לקמעונות, ושמי שיסכים לקבל תשלום בביטקוין פשוט ימיר אותו מיד בחזרה למטבע פיסי כמו דולר. "התנודות הגבוהות במחיר הביטקוין מצביעות על סיכונים עצומים בשוק", סיכם.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x