$
תעשייה ופיננסים

שכחו את המשבר? וולס פארגו חוזר לתת הלוואות סאב-פריים

לפי דיווח ברויטרס, בנק המשכנתאות הגדול בארה"ב החל לפנות ללקוחות שסיכון האשראי שלהם גבוה, במטרה לבלום את הירידה בהכנסות, בעקבות הצניחה בנפחי המשכנתאות שהוא מנפיק. אנליסט מ-FBR קפיטל מרקטס: "כעת כשבוולס פארגו החלו לפנות ללווים עם ניקוד אשראי נמוך יותר, אנחנו מאמינים שהחומה מתחילה להתפרק"

שירות כלכליסט 21:0114.02.14

וולס פארגו, בנק המשכנתאות הגדול בארצות הברית, מתחיל לשוב בהדרגה לתחום הלוואות הסאב-פריים. בסוכנות החדשות רויטרס מדווחים כי המהלך נובע בשל מאמציו של הבנק לבלום את הירידה בהכנסות, בעקבות הצניחה בנפחי המשכנתאות שהוא מנפיק.

 

 

בבנק מעריכים כי פתרו את מרבית הבעיות במשכנתאות שצצו בתקופת המשבר, בייחוד בכל הקשור לשיתוף הפעולה עם סוכנויות המשכנתאות האמריקאיות, כך שהם יכולים כעת להרחיב את ההלוואות גם ללווים שסיכון האשראי שלהם גבוה.

 

וולס פארגו וולס פארגו צילום: בלומברג

 

בשלב זה עוד מדובר בצעדים קטנים שבהם נוקט הבנק, אך הם עשויים להוביל בסופו של לשינוי משמעותי בשוק המשכנתאות. מאז המשבר הפיננסי ופגיעתו הקשה במערכת הבנקאית, הבנקים האמריקאים העדיפו להתרחק מהענקת הלוואות לרכישת בתים אלא רק לצרכנים שנחשבו לבטוחים ביותר.

 

בשבועות האחרונים החלו בוולס פארגו לפנות ללקוחות שניקוד האשראי שלהם עומד על 600 נקודות, ומוגדר כסאב-פריים. עד כה, בבנק לא הסכימו להלוות ללקוחות עם ניקוד אשראי הנמוך מ-640. ניקוד האשראי האמריקאי נע בין 300-850 נקודות.

 

"החומה מתחילה להתפרק"

 

"כעת כשבוולס פארגו החלו לפנות ללווים עם ניקוד אשראי נמוך יותר, אנחנו מאמינים שהחומה מתחילה להתפרק", הגיב האנליסט פול מילר מ-FBR קפיטל מרקטס. למלווים יש לא מעט תמריצים לנסות ולפנות גם לבעלי אשראי נמוך יותר. בראשם, עליית הריבית על המשכנתאות, שהחלה באמצע השנה שעברה, וצפויה על פי ההערכות להפחית ב-2014 את כלל הלוואות המשכנתאות בארה"ב ב-36% ל-1.12 טריליון דולר.

 

משכתנאות סאבפריים אמנם עמדו בלב המשבר הפיננסי, אך מוסדות פיננסיים רבים מאמינים שעם פיקוח הולם, ניתן יהיה להשתלט על הסיכונים והעסקים יוכלו להניב רווחים גבוהים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x