$
חברה וסביבה

התפקיד החדש של בלומברג: שליח האו"ם לשינויי אקלים

אחרי שקידם את המלחמה בפליטות גזי חממה כראש העיר ניו יורק במשך 12 שנה, מייקל בלומברג יעלה הילוך ויעבור לזירה הגלובלית

סוכנויות הידיעות 08:5303.02.14

מזכ"ל האו"ם באן קי־מון מינה בסוף השבוע את בלומברג לתפקיד שליח האו"ם המיוחד לשינויי אקלים, תפקיד חדש שהוגדר לקראת פסגה בנושא שיקיים האו"ם בספטמבר הקרוב.

 

באן אמר כי בלומברג יסייע לו בהידברות מול ראשי ערים, זאת במסגרת ניסיונותיו להמריץ את הדיון בנושא שינויי האקלים הגלובליים.

 

"ערים אחראיות ליותר מ־70% מפליטות גזי החממה בעולם ולשני שלישים מצריכת האנרגיה היומית ואוכלוסייתן צפויה להכפיל את עצמה עד ל־2050", אמר בלומברג בהודעה רשמית. "משום כך, המהלכים שננקטים עתה כדי להלחם בשינויי האקלים יהיו בעלי השפה מכרעת על עתיד כדור הארץ. ערים הוכיחו כי יש להן היכולת והרצון להתייצב מול האתגר", סיכם.

 

 צילום: איי אף פי

 

שר החוץ ג'ון קרי בירך את בלומברג על מינויו. "אני לא יכול לחשוב על אדם מתאים יותר לתפקיד החדש והחשוב הזה", אמר. "לראש העיר בלומברג ניסיון מעשי רב בתחום שינויי האקלים באחת הערים הגדולות בעולם". גם שגרירת ארה"ב באו"ם הצטרפה למברכים וצייצה בטוויטר כי "מייק בלומברג יודע איך להשיג את מטרותיו. אנחנו צריכים יותר מנהיגים כמוהו כאן באו"ם".

 

במהלך 12 שנותיו כראש העיר המאוכלסת ביותר בארה"ב, בלומברג השקיע מאמצים רבים בנושא שינויי האקלים ופעל למען כינון חוקים ממלכתיים בנושא.

 

במסגרת מעורבותו הרבה, בלומברג מכהן כנשיא C40, ארגון רב־לאומי של ראשי ערים שהוקם ב־2005 ופועל למען צמצום פליטות גזי החממה. השבוע יתכנס הארגון ביוהנסבורג.

 

בחודש שעבר הודיע בלומברג כי שיעור פליטות גזי החממה בניו יורק ירד ב־19% מאז 2005, זאת במסגרת יעד שהציב של 30% עד 2030. בין היוזמות שנקט במהלך כהונתו כראש עיר: רכישת מוניות היברידיות, סלילת שבילי אופניים והפיכת בנייני ציבור ליעילים יותר מבחינת צריכת האנרגיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x