$
בשולי החדשות

איך לא חשבו על זה קודם? הקפה בחינם, אתם משלמים על הזמן שישבתם

רשת בתי הקפה הרוסית "זיפרבלאט" פועלת על פי שיטה יוצאת דופן: "הכול כאן בחינם מלבד השהייה". עתה פתחה סניף בלונדון, התעריף: 1.80 ליש"ט לשעה

סוכנויות הידיעות 21:2216.01.14

מכירים את ההרגשה הזו שאתם תופסים את השולחן בבית הקפה השכונתי למשך זמן רב מידי, שאתם כבר שעתיים "שותים" את אותה כוס הקפה בעודכם גולשים באינטרנט או קוראים ספר?

 

ייתכן שהתשובה למטרד מגיעה מכיוון רשת בתי הקפה הרוסית "זיפרבלאט" הפועלת על פי שיטה יוצאת דופן: "הכול כאן בחינם מלבד השהייה". עתה פתחה הרשת בית קפה ראשון בלונדון. התעריף: 1.80 ליש"ט לשעה.

 

בית הקפה הלונדוני של "זיפרבלאט" בית הקפה הלונדוני של "זיפרבלאט"

 

פירוש השם "זיפרבלאט" הוא "לוח מחוגים". על פי השיטה של הרשת, כאשר נכנס לקוח לבית הקפה, הוא מקבל שעון מעורר ורושם לעצמו את שעת הכניסה. ביציאה משלם הלקוח על פי הזמן ששהה במקום ובעת השהייה הוא מוזמן לקחת לעצמו עוגיות, פירות או ירקות או להכין לעצמו משהו לאכול במטבח, או להכין לעצמו קפה ממכונת קפה. במקום יש אפילו פסנתר לשימוש הלקוחות.

 

לפני שמתיישבים לוקחים שעון לשולחן. התשלום - על פי זמן הישיבה לפני שמתיישבים לוקחים שעון לשולחן. התשלום - על פי זמן הישיבה

 

לרשת 10 סניפים ברוסיה וכעת היא העמידה לה למטרה לכבוש את העולם. בבתי הקפה יושבים לא מעט לקוחות ה"נתקעים" במקום למשך פרקי זמן ארוכים שבהם לעיתים קרובות הם עובדים ונראה כי "משרדי קפה" הם העתיד.

 

בעליה של הרשת, איוואן מיטין אומר שכבר בחודש הראשון לפתיחת הסניף הלונדוני, רכש בית הקפה לקוחות קבועים. "תושבי לונדון יותר בשלים לקונספט כזה. הם מיד הבינו את הרעיון. מצחיק לראות אנשים עומדים בתור לשטוף את הכלים שבהם השתמשו. זו לו חובה אבל אנו מאד מעריכים את זה. לפעמים הם שוטפים כלים של אחרים גם כן. כל העניין מאד חברתי ואנו רואים בלקוחות שלנו מעין 'דיירים' החולקים את אותו החלל".

 

שבוע אחרי תחילת 2014 ומגזין "טיים אאוט" כבר הכריז על זיפרבלאט כעל "אחת הפתיחות הטובות של השנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x