$
תעשייה ופיננסים

קמרון: "נחלצנו מהמשבר, אבל ההתאוששות עדיין שברירית"

ראש ממשלת בריטניה הודה עם זאת כי עבור בריטים רבים השינוי החיובי עדיין אינו מורגש: "זו הסיבה שב־2014 לא רק שנדבק בתוכנית, אלא נכפיל את מאמצינו לקיים כל חלק בה"

סוכנויות הידיעות 20:3101.01.14
ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר בנאום לכבוד השנה החדשה כי בריטניה עברה את שיא המשבר ונכנסת לתקופת התאוששות יחסית ב־2014.

 

קמרון אמר שתוכנית ההתאוששות הכלכלית שיזמה ממשלתו עובדת, אך הודה כי עבור בריטים רבים השינוי החיובי עדיין אינו מורגש.

 

"זו הסיבה שב־2014 לא רק שנדבק בתוכנית, אלא נכפיל את מאמצינו לקיים כל חלק בה כדי להיטיב עם כל המדינה ולדאוג לעתיד בטוח לכולם", אמר קמרון בברכה המסורתית שמסר ב־31 בדצמבר.

 

דיוויד קמרון דיוויד קמרון צילום: בלומברג

 

קמרון נכנס לשנה החדשה כששיעור התמיכה במפלגתו השמרנית עומד על פחות מ־35%. הוא מנסה לשכנע את הבריטים כי ההתאוששות בדרך, מול ביקורת חריפה על ממשלתו. אף שבריטניה לא רק נמנעה השנה מצניחה למשבר שלישי אלא גם הציגה צמיחה יציבה, המבקרים מעירים כי המשכורות בממלכה ממשיכות לרדת, וההתאוששות מלווה בהתרחבות הפערים ואינה מגיעה אל המעמדות הנמוכים.

 

ראש הממשלה הבריטי התייחס בנאום גם למשאל העם שייערך בסקוטלנד בספטמבר בשאלת ההיפרדות מבריטניה, שיעמיד בפניו אתגר פוליטי. "זו תהיה ההחלטה החשובה ביותר שסקוטלנד התבקשה אי פעם לקבל, והתוצאות ישפיעו על כולנו, בכל מקום בבריטניה", אמר.

 

קמרון פרסם היום מאמר בעיתון "טיימס" בו פירט תוכנית בת חמש נקודות שהוא נוקט להבראת כלכלת בריטניה. התוכנית כוללת צמצום בגירעון והורדת מסים, יצירת מקומות עבודה באמצעות תמיכה בעסקים קטנים, הגבלת תשלומי הרווחה והגבלת הגירה.

 

"ההתאוששות שלנו אמיתית, אך היא גם שברירית מאוד עדיין, וישנן עוד החלטות קשות שעומדות בפנינו", קמרון כתב. הוא התייחס גם למדיניות של מפלגת הלייבור: "חזרה לטירוף הכלכלי ההוא תהרוס את המדינה", כתב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x