שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

אוסטרליה בלמה ניסיון השתלטות אמריקאי על יצרנית הדגן הגדולה במדינה

התאגיד האמריקאי ארצ'ר דניאלס רצה לרכוש את גריין-קורפ. שר האוצר האוסטרלי אמר כי הצעת הרכישה עוררה "מידה גדולה של דאגה

סוכנויות הידיעות 19:2429.11.13

ממשלת אוסטרליה בלמה ניסיון השתלטות על משווקת הדגן הגדולה במדינה, גריין-קורפ (GrainCorp) מצד התאגיד האמריקאי ארצ'ר דניאלס מידלנד (AMD).

 

שר האוצר האוסטרלי ג'ו הוקי אמר כי הצעת הרכישה עוררה "מידה גדולה של דאגה", וכי עסקה כזו "אינה תואמת את האינטרס הלאומי שלנו".

 

הביקוש הגבלובלי הגובר למזון הופך את החברות החקלאיות ליעד מבוקש להשתלטויות, בייחוד כאלו מהשווקים המתעוררים. אוסטרליה היא אחת מיצואניות החיטה הגדולות בעולם.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: בלומברג

 

"איני סבור שזהו הזמן הנכון להעברת מלוא הבעלות על חברת מפתח אוסטרלית לידיים זרות", אמר הוקי. הוא הוסיף שהתעשייה נמצאת בעיצומו של תהליך שינוי, ושאין זה הזמן להעביר את הבעלות על חברות מובילות במדינה לידיים זרות. לאחר פרסום הידיעה צנחו מניותיה של גריין-קורפ ב-20% בבורסה בסידני.

 

ADM, ספקית התירס הגדולה בעולם, כבר מחזיקה ב-20% מגריין-קורפ. הצעת ההשתלטות של ענקית התירס האמריקאית, בהיקף של 2.2 מיליארד דולר, עוררה התנגדות בקרב קבוצות חוואים החוששים מהשלכות המהלך על התחרותיות בתחום.

 

"הרבה מהשחקנים בתעשייה, בייחוד מגדלים במזרח אוסטרליה, חוששים שהצעת הרכישה עלולה לצמצם את התחרות ולפגוע ביכולתם של המגדלים להשתמש במתקני האחסון, במערכת הלוגיסטית ובמערכת ההפצה", אמר הוקי.

עם זאת, הממשלה תאפשר ל-ADM להגדיל את אחזקותיה בגריין קורפ ל-24.9%.

 

פטרישיה וורץ, מנהל בכירה ב-ADM, אמרה כי החברה "מאוכזבת מההחלטה". "אנו בטוחים שרכישת גריין-קורפ על ידי ADM תיצור ערך למחזיקי המניות של שתי החברות, למגדלי התבואה ולכלכלת אוסטרליה".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x