$
כלכלה ומדיניות

ה-OECD: לוקסמבורג, קפריסין, איי הבתולה וסיישל - מקלטי המס הגדולים ביותר

הארגון דירג 50 מדינות ותחומי שיפוט לפי דרגת שקיפות המס הבינלאומית; ארה"ב ובריטניה דורגו כמי שעומדות לרוב בדרישות השקיפות

סוכנויות הידיעות 22:1123.11.13

לוקסמבורג, קפריסין, איי הבתולה ואיי סיישל אינן עומדות בדרישות שקיפות המס הבינלאומיות. זאת על פי דו"ח שפורסם אתמול (ו') ע"י הארגון לשיתוף פעולה כלכלי, ה-OECD. על כך מדווח אתר CNBC.

 

 

 

ה-OECD דירג 50 מדינות ותחומי שיפוט לפי דרגת שקיפות המס הקיימת בהם במסגרת קריאתו לשיתוף פעולה הדוק יותר נגד העלמת מס. 

 

איי סיישל. ברשימה השחורה איי סיישל. ברשימה השחורה

 

המדינות שלא עומדות בדרישות הבינלאומיות לשקיפות מס דורגו כך בשל העובדה כי אינן חולקות מידע על נישומים עם מדינות אחרות או שאינן אוספות מידע על חברות הרשומות בשטחיהן. ארה"ב ובריטניה נחשבות כעומדות לרוב בדרישות המס אך דורגו אחרי מדינות כגון קנדה, סין, צרפת, הודו ויפן שדורגו כעומדות באופן מלא בדרישות שקיפות המס. אוסטריה וטורקיה דורגו כעומדות חלקית בדרישות.

 

לאחר מפגש פורום השקיפות של הארגון בג'קרטה, אמר שר האוצר האינדונזי, מוחמד חאטיב באסרי כי "בזמנים שבהם מצבן של רוב הכלכלות שברירי, שיתוף הפעולה בין כל כך הרבה תחומי שיפוט בנוגע לעניין כה רגיש הוא בעל חשיבות עליונה. אין לי כל ספק כי היוזמה תביא לעידן חדש במרחב המיסוי הבינלאומי".

 

שר האוצר של איי הבתולה הבריטיים, ניל סמית', אמר בתגובה כי הדו"ח לא משקף את המצב במדינה מאז 2012. בהודעה מטעם משרד האוצר של לוקסמברג נאמר כי "המשרד סבור שדו"ח זה מחמיר יתר על המידה".

 

נציגים מטעם איי סיישל ומקפריסין לא היו זמינים למסירת תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x