$
תעשייה ופיננסים

רשת טריביון שוב מפטרת: מקצצת 700 משרות בחטיבת העיתונות

זאת כצעד לקראת הפרדתן של חטיבות ההוצאה לאור והטלוויזיה. הרשת, המוציאה לאור בין היתר את ה"לוס אנג'לס טיימס" וה"שיקגו טריביון" כבר קיצצה מעל אלף משרות בשנה האחרונה

סוכנויות הידיעות 14:0721.11.13

חברת הטריביון (Tribune) הודיעה כי היא מתכוונת לקצץ 700 משרות – או 6% מכוח האדם שלה. עיקר הקיצוץ יהיה בחטיבת העיתונות, כצעד לקראת הפרדתן של חטיבות ההוצאה לאור וחטיבת שידורי הטלוויזיה של החברה.

 

הטריביון מוציאה לאור שבעה עיתונים, בכללן ה"לוס אנג'לס טיימס" וה"שיקגו טריביון" והיא מפעילה 23 ערוצי טלוויזיה ברחבי ארה"ב.

מנכ"ל הטריביון פיטר ליגורי כתב בתזכיר לעובדי החברה, שהגיע לידי רויטרס, כי החברה במגמה של איחוד המשרות שאינן קשורות לעריכה העיתונאית.

 

הבניין של העיתון שיקגו טריביון. קיצוצים נוספים הבניין של העיתון שיקגו טריביון. קיצוצים נוספים

 

"למרבה הצער מהלך התייעלות קריטי זה, שבא להבטיח את חוסנם ארוך הטווח של כל החטיבות העיקריות שלנו, יבוא לידי ביטוי בצמצומו הסלקטיבי של כוח העבודה בחטיבת העיתונות שלנו", כתב ליגורי בתזכיר.

 

הטריביון אינה היחידה לבצע מהלך זה. ניוז קורפ (News Corporation) וטיים וורנר (Time Warner) אף הן הפרידו בין פעילות ההוצאה לאור

לבין פעילות חטיבות הטלוויזיה שלהן, הצומחות בקצב מהיר.

 

ליגורי, שלו ניסיון רב בתחום הטלוויזיה, מהמר על פעילות השידור של הקבוצה. טריביון הסכימה לרכוש את חברת לוקל טי.וי. הולדינגס (Local TV Holdings), המפעילה 19 ערוצי טלוויזיה, תמורת 2.7 מיליון דולר.

 

בידיעה של ה"שיקגו טריביון" על המהלך, נאמר כי על אף שחטיבת העיתונות ממשיכה לרשום רווחים, הרי שבשנה שעברה צנחו הכנסותיה מפרסום ב-84 מיליון דולר ולא נראה כי המגמה הולכת להשתנות. בשני הרבעונים הראשונים של השנה הנוכחית, ירדו הכנסות החברה מפרסום מודעות ב-62 מיליון דולר – או ב-8%. במהלך תקופה זו רשמה חטיבת העיתונות של החברה רווח תפעולי של 151 מיליון דולר.

 

עד כה קיצצה הטריביון למעלה מאלף משרות בחטיבת העיתונות שלה - בשנה שעברה קיצצה כ-800 משרות שלה ועד ספטמבר השנה, קיצצה עוד 340 בחטיבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x