$
כלכלה ומדיניות

ברלוסקוני מבקש: שילחו אותי לעבודות שירות

רה"מ לשעבר, שהורשע בהונאת מס, נידון לשנת מאסר; בשל איטיות מערכת המשפט האיטלקית, סביר כי לא יתחיל לרצות את עונשו לפני תחילת 2014

סוכנויות הידיעות 11:0912.10.13

ראש ממשלה איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, ביקש באופן רשמי להמיר עונש מאסר או מאסר בית בגין הרשעתו בהונאת מס בשנה של עבודות שירות, כך מדווחת התקשורת האיטלקית, המתבססת על מקור המקורב למשפט. ברלוסקוני (77), מנהיג מפלגת הימין-מרכז, נידון באוגוסט לארבע שנות מאסר, שהופחתו לשנה אחת. זאת לאחר שבית המשפט פסק כי עמד מאחורי הונאת מס רחבת היקף באמפריית התקשורת שלו, מדיה-סט. בשל גילו, ההערכה היא שלא יישלח לכלא, אלא יירצה את עונשו במאסר בית או בעבודות שירות.

 

 

 

עבודות שירות באיטליה פירושן לרוב עבודה בארגונים ללא מטרות רווח כמו בתי תמחוי לחסרי בית, מרכזי גמילה מסמים או קבוצות המעניקות סיוע לאוכלוסייה המבוגרת. לא דווח אילו עבודות שירות ביקש ברלוסקוני לבצע.

 

 

סילביו ברלוסקוני סילביו ברלוסקוני צילום: איי אף פי

 

כמו כן, אין זה ודאי שבקשתו תתקבל. מומחים משפטיים מסבירים כי השימוע בנושא ייערך בעוד ארבעה חודשים לפחות. פירוש הדבר במערכת המשפט האיטלקית הידועה לשמצה בשל האיטיות והסרבול שלה, שברלוסקוני לא יתחיל לרצות את עונשו לפני תחילת 2014.

 

ברלוסקוני עשוי אף לחמוק מעונש, במידה שהפשעים בהם הורשע ייכללו בחוק המקודם בפרלמנט, במסגרתו תוענק חנינה לאלפי עבריינים, זאת בניסיון להקל על הצפיפות בבתי הכלא. החקיקה הקודמת שנועדה לעזור להקל על הצפיפות אושרה ב-2006, ובמסגרתה הופחת עונשו של ברלוסקוני לשנה אחת מארבע השנים המקוריות שהוטלו עליו.

 

במקביל לבקשה להמרת עונשו, ברלוסקוני ממשיך לטעון לחפותו. לדבריו, הוא קרבן של תובעים ושופטים שפעלו מסיבות פוליטיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x