$
חברה וסביבה

ארה"ב: זוגות חד מיניים נשואים יזכו להטבות מס כמו של זוגות הטרוסקסואלים

הפסיקה חלה גם על זוגות שמתגוררים במדינות שלא מכירות בנישואיהם. לפי ההערכות, עד כה הם שילמו אלף דולר יותר במסים בכל שנה

סוכנויות הידיעות 12:2901.09.13
זוגות חד מיניים נשואים בארצות הברית יזכו לאותן הטבות מס פדראליות שהוענקו עד כה רק לזוגות הטרוסקסואלים, כך נמסר מהבית הלבן ביום חמישי. הפסיקה חלה גם על זוגות חד מיניים שמתגוררים במדינות שלא מכירות בנישואים ביניהם – זאת בתנאי שהתחתנו במדינה שבה נישואים חד מיניים הם חוקיים.

"הפסיקה הזו מספקת הנחיות חד משמעיות וברורות למילוי טפסי המס עבור כל הזוגות החד מיניים הנשואים לפי החוק", מסר שר האוצר ג'ייקוב לו. "הפסיקה הזו גם מבטיחה לזוגות חד מיניים נשואים שהם יכולים לעבור בחופשיות ברחבי המדינה בידיעה שהטבות המס שלהן לא ישתנו".

 

נישואים חד מיניים בארה"ב נישואים חד מיניים בארה"ב צילום: רויטרס

 

ההודעה של משרד האוצר ומס ההכנסה האמריקאיים מגיעה זמן קצר לאחר הפסיקה התקדימית של בית המשפט הגבוה, לפיה זוגות חד מיניים זכאים להטבות פדראליות. הפסיקה של בית המשפט ביטלה למעשה את חוק ההגנה על הנישואים מ-1996, שמנע הכרה פדראלית בנישואים חד מיניים.

 

הפסיקה חלה על הטבות מס, נקודות זיכוי במס הכנסה ונקודות זיכוי עבור ילדים. עם זאת, ההטבות אינן חלות על ידועים בציבור או על זוגות עם חוזה אזרחי.

 

עד כה, זוגות חד מיניים נשואים נאלצו להכריז על עצמם כ"לא נשואים" בטפסי המס הפדראליים. על פי ההערכות, הם שילמו כתוצאה מכך אלף דולר יותר במסים בכל שנה. כמו כן, הם לא היו זכאים לפטור ממס על נכסים שקיבלו בירושה מבני הזוג. "אף משפחה לא צריכה לדאוג מכך שתפסיד זכויות והטבות פדראליות רק מכיוון שהיא מתגוררות במדינה שאינה מכירה בנישואים חד מיניים", מסר בתגובה צ'אד גריפין, נשיא ארגון זכויות האדם Human Rights Campaign.

 

לעומת זאת, בריאן בראון, נשיא הארגון הארצי למען נישואים, גינה את ההחלטה. "משרד האוצר חרג לחלוטין מסמכותו", טען. "ממשל אובמה נחוש לכפות את הנישואים החד מיניים על הציבור הממאן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x