$
המזרח התיכון

סיני: ירידה של 80% בתפוסת בתי המלון לחופי הים האדום

ההכנסות ממחוז דרום סיני הסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב-1.7 מיליארד דולר; התפוסה במרבית בתי המלון בקהיר אינה עולה על 15%

דורון פסקין 14:0625.08.13

המצב הבלתי יציב במצרים ובכלל זה בסיני ממשיך להכות במגזר התיירות המצרי שעד לפני כשנתיים וחצי היה אחד ממקורות המט"ח החשובים ביותר של המשק המצרי. יו"ר לשכת אתרי התיירות במחזוז ים סוף, הגנרל בדימוס חאתם מוניר, מסר לעיתון "אלוטן" כי התפוסה בבתי המלון במחוזות רשמה ירידה של 80% מאז תחילת חודש אוגוסט.

המצב בבירה קהיר עוד הרבה יותר גרוע. לפי יו"ר לשכות התיירות אילאהמי זיאת, התפוסה במרבית בתי המלון בקהיר אינה עולה על 15%. בעוד שני מוקדי תיירות – אסוואן ולוקסור – התפוסה בבתי המלון נעה סביב 10%. במצרים מסכימים כי הקרבות בסיני וכן ההתנגשויות בקהיר, באסוואן ובקהיר הם אלה שמבריחים את התיירים מן המדינה.

 

חוף בסיני (ארכיון) חוף בסיני (ארכיון) צילום: shutterstock

 

יצוין כי ההכנסות ממחוז דרום סיני הסתכמו במחצית הראשונה של השנה הנוכחית ב-1.7 מיליארד דולר מסך כל הכנסות התיירות של מצרים שנאמדו ב-4.4 מיליארד דולר. ברבעון הראשון של שנת 2013 המשיך לבלוט מספרם של התיירים הרוסים בדרום סיני – 701 אלף שהכניסו לקופת המדינה במצרים כ-615 מיליון דולר. התיירות הרוסית לדרום סיני מהווה 50% מכלל תנועת התיירות למחוז תיירותי זה.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x