$
בשולי החדשות

התביעה בארה"ב חושפת: מאדוף היה מעורב במשולש רומנטי בזמן ההונאה

במשרדי חברת ההשקעות של מלך הונאת הפונזי ברנרד מאדוף התנהלו לא פחות רומנים מהשקעות, כך עולה מדברי התביעה בארה"ב

סוכנויות הידיעות 14:3010.08.13
משרדי חברת ההשקעות של ברני מאדוף היו רווים ברומנים והרבה פחות בהשקעות אמיתיות, כך עולה מגילויים חדשים שחשפה התביעה האמריקאית, מהם מתברר כי מלך הונאת הפונזי בעצמו היה מעורב במשולש אהבה עם עובדות מתחתיו, העומדים כעת בפני משפט.

 

חמישה עובדים לשעבר של מאדוף כפרו ביום שישי בהאשמות נגדם בבית משפט במנהטן, בתיק הפלילי האחרון עד כה במקרה. הם מואשמים כי ידעו וסייעו לקיום ההונאה. משפטם מתוכנן להיפתח בשבעה באוקטובר. לפי התובעים, אחת הנאשמות הייתה מעורבת במשלוש אהבה עם מאדוף, וארבעת הנאשמים האחרים ניהלו קשרים רומנטיים או מיניים. לטענת התובעים, גם חלק מהמשקיעים היו מעורבים.

 

ברנרד מאדוף ברנרד מאדוף צילום: אי פי איי

 

מאדוף נעצר בדצמבר 2008 והודה כי ארגן הונאת ענק שעלתה לאלפי משקיעים קרוב ל-20 מיליארד דולר. הוא מרצה כעת עונש מאסר של 150 שנים.

 

"החקירה הממשלתית חשפה כי לאורך השנים בה נוהלה ההונאה, מספר עובדים ולקוחות, כולל עדים מוזמנים, נאשמים ואחרים היו מעורבים במערכות יחסים רומנטיות או מיניות", מסרו התובעים בבית המשפט. אולם הם ביקשו מהשופטת לורה טיילור סווין לא לכלול את המידע שנאסף במשפט עצמו בשל החשש שהוא ישפיע על דעת המושבעים.

 

 "בשל האופי השערורייתי של הראיות, אנחנו מבקשים לא להגיש אותן כחומר לבית המשפט, אף שנוכל לספק את הראיות במידה ובית המשפט יבקש זאת", כתבו התובעים בבקשה. כך שבשלב זה לא ידוע האם העובדת שהייתה מעורבת במשולש האהבה עם מאדוף היא מזכירתו הוותיקה אנט בונג'יורנו או מנהלת ההשקעות ג'ואן קרופי.

 

עורך דינה של בונג'יורנו מסר בתגובה כי יהיה זה חוסר אחריות להגיב לפני שיידע מה הן בדיוק ההאשמות. "אני מניח שנגלה בהמשך", סיכם.

זו לא הפעם הראשונה שנחשף אווירת השחיתות במשרדים. בתתביעה שהגיש משקיע ב-2009 נטען כי מאדוף דאג לספק באופן קבוע סמים למשרד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x