שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

נמאס לך מהמדינה? קנה אזרחות בקאריבים

רוצים להעתיק את חייכם למקום חדש? יש כמה מדינות שישמחו לתת לכם אזרחות, בתנאי שתשלמו להן לא מעט כסף ותעמדו בכמה תנאים

סוכנויות הידיעות 22:0530.06.13
נמאס לכם מהמדינה שבה אתם מתגוררים? מעוניינים לשלם פחות מסים? רוצים לטייל בקלות ושואפים לאיכות חיים גבוהה יותר? לפי אתר CNN אם יש לכם 100 אלף דולר פנויים, תוכלו לרכוש בקלות אזרחות במדינת אי קטנה בקריביים, שעונה על כל הדרישות הללו. אם תעלו את ההשקעה ל-5 מיליון דולר, איכות החיים שלך תזנק באוסטרליה, ובמידה ותכפילו את הסכום תוכלו לפתוח כל בוקר עם קפה וינאי, וליהנות מגישה חופשית כמעט בכל רחבי אירופה.

 

מלבד מדינות ברורות מאליהן כמו ארצות הברית, קנדה ובריטניה, שמציעות תכניות למשקיעים ומסלול שלם עד לקבלת האזרחות, ב-CNN סיפקו רשימה של מדינות שישמחו לקבל אתכם אם רק תראו להם את הכסף.

 

1. סנט קיטס ונוויס

 

המדינה הקטנה ביותר בכל יבשת אמריקה, פדרציית האיים סנט קיטס ונוויס מפתה אזרחים פוטנציאלים עם יותר מרק בריזות טרופיות, עצי דקלים וחופים לבנים, אלא היא לא גובה מס הכנסה, מאפשרת לאזרחים להחזיק באזרחיות כפולות ומאפשרת כניסה ללא ויזות ל-130 מדינות וטריטוריות. תוכנית אזרחות תמורת השקעות נוסדה ב-1984, והיא הוותיקה ביותר בעולם. היא מציעה שני נתיבים להנפקת דרכון. האפשרות הזולה יותר מעניקה דרכון למי שתורם 250 אלף דולר לעמותה שמטרתה להרחיק את המדינה מהתלות בתעשיית הסוכר. באפשרות השנייה משקיעים 400 אלף דולר בנדל"ן. באתר של הממשלה ניתן למצוא רשימה של 60 פרויקטים מאושרים, בעלי שמות מפתים כמו קליפסו ביי. איראן היא המדינה היחידה בעולם שהאזרחים שלה אינם רשאים להגיש בקשה לאזרחות.

 

סנט קיס ונוויס סנט קיס ונוויס

 

2. דומיניקה

 

אם ברשותכם פחות כסף להשקיע, דומיניקה היא יעד קריבי נוסף שתוכלו לשקול. האי, שמונה 73 אלף תושבים, מציע מאז 1993 תוכנית אזרחות תמורת השקעות. המדינה מציעה ארבע חבילות אפשריות: השקעה עבור בקשה יחידה דורשת הפקדה של 100 אלף דולר בבנק הלאומי. עבור משפחה של ארבע נפשות סכום ההשקעה מוכפל. על פי האתר הרשמי, המועמדים חייבים להיות בעלי "אופי יוצא מהכלל", עליהם לחכות "לפחות שמונה שבועות" לקבלת אישור וחייבת להיות להם אנגלית "ברמה בסיסית". בונוס נוסף הוא שהמשקיעים לא חייבים לטוס לדומיניקה לריאיון האזרחיות, זאת בתנאי שהם ישלמו את כרטיסי הטיסה של שלושת המראיינים שיטוסו אליו, וכן יממנו את השהות שלהם בבית מלון. רמת ההשקעה הנמוכה יותר מעניקה ויזה ל-85 מדינות בלבד. על פי ההערכות, קרוב לאלפיים משפחות זכו באזרחות לפי התוכנית הזו.

 

דומיניקה דומיניקה

 

3. אנטיגואה וברבודה

 

אמנם עדיין לא יצאה הודעה רשמית, אך מדינה זו בקריביים צפויה לאפשר אזרחות תמורת השקעה כבר בקיץ. על פי החוק המתוכנן, יוצעו גם במקרה הזה כמה מסלולים - השקעה של 250 אלף דולר בקרן פיתוח מקומית או השקעה של 400 אלף דולר בנדל"ן. אפשרות שלישית שתינתן היא "השקעה עסקית" בגובה 1.5 מיליון דולר. כמו כן יש לשלם 50 אלף דולר עבור כל בקשה ו-7,500 דולר ל"בדיקת נאותות". במידה ובקשת האזרחות תאושר, היא תעניק לאזרחים החדשים כניסה חופשית לקרוב ל-120 מדינות.

 

אנטיגואה וברבודה אנטיגואה וברבודה

 

4. אוסטריה

 

אוסטריה היא המדינה היחידה באירופה שבה ניתן לקנות אזרחות. המסלול המוצע, שמעטים בלבד פנו אליו ועוד פחות סיימו בהצלחה, ניתן תמורת "ביצוע שירותים יוצאי דופן לטובת הרפובליקה", כך לפי אתר ממשלתי. על פי המשרד הנלי אנד פרטנרס, שמטפל בהגשת בקשות אזרחות, אחד השירותים הוא השקעה ישירה של 10 מיליון דולר. אולם דוברת של הממשלה האוסטרית הכחישה כי האפשרות הזו קיימת. דרכון אוסטרי מעניק את האפשרות לעבור בקלות לא מעט גבולות, ביניהם 26 מדינות במערב אירופה לבדה. וכן הוא מעניק כניסה ללא ויזה ל-160 מדינות ברחבי העולם.

 

רוכבים על אופניים באוסטריה רוכבים על אופניים באוסטריה

 

5. הונג קונג

 

תוכנית אזרחות תמורת השקעה אמנם אינה אפשרית בהונג קונג, אך תושבות תמורת השקעה בהחלט כן. שיעור המס במקום עומד על 15% בלבד ומהווה את אחד מגורמי המשיכה העיקריים שלו. על פי התוכנית, השקעה של 1.3 מיליון דולר מעניקה זכויות תושב. מלבד שיעור המס הנמוך, התושבים נהנים גם מאחת ממערכות הבריאות המוערכות ביותר בעולם. תושב ישלם 13 דולר בלבד לביקור אצל רופא מומחה, בעוד שמי שאינו תושב ייאלץ לשלם 150 דולר עבור אותו ביקור. קרוב ל-18 אלף אנשים הפכו לתושבים דרך תוכנית ההשקעות. על מנת לשמור על מעמד תושב קבוע מספיק ביקור אחד במקום פעם אחת בכל שלוש שנים.

 

אוניברסיטת הונג קונג למדע ולטכנולוגיה אוניברסיטת הונג קונג למדע ולטכנולוגיה

 

6. סינגפור

 

מדינה נוספת באסיה שמציעה שיעורי מס נמוכים של בין 15%-20%, אולם תהליך ההפיכה לתושב קבוע אינו פשוט. מגישי הבקשות חייבים להוכיח כי יש להם שלוש שנות ניסיון לפחות בעסקים וביזמות, עליהם גם להוכיח שהיו בבעלותם חברות עם הכנסות שנתיות של 160 מיליון דולר בנדל"ן ובחברות בנייה, או הכנסות של 40 מיליון דולר מתעשיות אחרות. האנשים שהם בעלי הניסיון וההכנסות הנדרשים צריכים עוד להשקיע קרוב ל-2 מיליון דולר. הכספים יכולים לשמש להקמת עסק חדש או להרחבת עסק פועל. ניתן להשקיע את הכסף באחת מהקרנות המורשות שפועלות להרחבת תעשיות כמו ננו-טכנולוגיה ואנרגיה נקייה. מעמד של תושב קבוע מעניק גם סובסידיות לטיפולים רפואיים ולחינוך, אך מנגד מחייב שירות צבאי חובה לבנים.

 

גנים בסינגפור גנים בסינגפור צילום: cc by Venet

 

7. אוסטרליה

 

בנובמבר 2012 הושקה באוסטרליה תוכנית ויזה למשקיע משמעותי (Significant Investor Visa). התוכנית מיועדת לאנשים מבוססים, ומחייבת השקעה של 4.7 מיליון דולר. ניתן להשקיע את הכסף באג"ח ממשלתיות, פרויקטי תשתית וחברות פרטיות. בתמורה - ובתוך פחות משלושה חודשים - מונפקת ויזה, ולאחר ארבע שנים, ניתן להגיש בקשה למעמד תושב קבוע. מאז הושקה התוכנית באופן רשמי במאי, הוגשו 170 בקשות. אם כולן יאושרו, יוזרמו לאוסטרליה 850 מיליון דולר בהשקעות זרות חדשות. הטבות המוענקות לתושבי אוסטרליה כוללות ביטוח בריאות בחינם, וגישה חופשית ליותר מ-160 מדינות.

 

גשר הנמל בסידני, אוסטרליה גשר הנמל בסידני, אוסטרליה צילום: cc by paularps

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x