$
כלכלה ומדיניות

ברנרד מאדוף מהכלא: "לא מצליח לישון"

האיש שהונה אלפים בעשרות מיליארדי דולרים התראיין לרשת CNN: "אני קם ב-4:30 לפנות בוקר ולא מצליח לישון עוד. לא התכוונתי שכל זה יקרה"

סוכנויות הידיעות 19:1217.05.13

"אני קם ב-4:30 לפנות בוקר, כי אני לא מצליח לישון עוד", סיפר ברנרד מאדוף, לרשת הטלוויזיה האמריקנית CNN אתמול. מאדוף, שנשלח ב-2009 ל-150 שנות מאסר בשל הונאת ענק שכונתה "הונאת פונזי" בהיקף של 65 מיליארד דולר, עובד בכלא בטיפול במערכות הטלפונים והמחשבים".

 

ברנרד מאדוף ברנרד מאדוף צילום: אי פי איי

 

עבדתי לפני כן במזנון, אבל הם העבירו אותי משם", הוא אומר בשיחת גוביינא מהכלא, כיוון שאין לו כסף לשלם עליה. "העבודה לא מצריכה ממני שום ידע טכני, תפקידי הוא לשמור שהטלפונים והמחשבים יהיו נקיים ויעבדו".

 

חייו של מאדוף, בן ה-75, בכלא רחוקים שנות אור מחייו הקודמים. ב-2008, עם גילוי הונאתו, היה צריך לוותר המיליארדר על פנטהאוז במנהטן בשווי 7 מיליון דולר, בית חוף במונטוק, בתים נוספים בפלורידה ובצרפת, יאכטה בשם "השור" ונכסים נוספים שסכומם הוערך במיליארדים.

  

בשיחה עם CNN, מספר מאדוף כי ההתאבדות של בנו מרק ב-2010 טורדת את מחשבותיו תכופות. "אני מרגיש שאני אחראי למותו וזה קשה עבורי", הוא אומר בצער. "אני חי עם זה, אני חי עם החרטה, עם הכאב שגרמתי לכולם, במיוחד למשפחתי ולקורבנות שסבלו ממעשיי".

 

ב-2011, בראיון לברברה וולטרס סיפר מאדוף כי מאז התאבדות בנו הוא לא דיבר עם אשתו רות. רות נהגה לבקרו בבית הסוהר מפעם לפעם ושוחחה עמו בטלפון מדי יום, אך לאחר התאבדות בנם הבכור, ניתקה עמו כל קשר.

גם אחיו הצעיר פיטר, בן ה-67, הושפע מפשעו של מיידוף. הוא מרצה כעת 10 שנות מאסר לאחר שהורשע בביצוע מעשי הונאה תחת הוראותיו של אחיו. "כמובן, צערי הגדול הוא שאני רחוק ממשפחתי. הייתי נשוי 50 שנה, והייתה לי משפחה מאוד קרובה".

 

ארבע שנים לאחר מתן גזר הדין, ממשיך מאדוף להתחרט על מעשיו. "לא התכוונתי שזה יקרה. חשבתי שאוכל לצאת מהמצב הכלכלי הרעוע שנקלעתי אליו בעקבות 'יום שני השחור' ב-1987. אבל המצב המשיך להחמיר ולא היה לי את האומץ להודות במה שעשיתי עד שהבעיה נעשתה גדולה מדי".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x