כלכלה ומדיניות

פרופ' ניאל פרגוסון: "קיינס לא התייחס לעתיד כי הוא היה הומוסקסואל וללא ילדים"

ההיסטוריון הכלכלי פרגסון, שדיבר בפני מאות יועצים פיננסיים ומשקיעים בכנס בקליפורניה, טען כי הפילוסופיה של קיינס מלאת פגמים ואינה מתייחסת לעתיד בגלל שקיינס היה הומו וחשוך ילדים. למחרת כבר הודיע פרגוסון כי הוא מתנצל "מעומק הלב"

סוכנויות הידיעות 13:1005.05.13
ההיסטוריון הכלכלי ניאל פרגוסון נאלץ להתנצל לאחר שטען כי התיאוריה הכלכלית של ג'ון מיינרד קיינס מלאת פגמים ואינה מתייחסת לעתיד מכיוון שקיינס היה הומו וחשוך ילדים. פרגוסון הודה אתמול כי הדברים, שנאמרו בפני מאות יועצים פיננסיים ומשקיעים בכנס בקליפורניה היו "טיפשיים באותה מידה כפי שהיו חסרי רגישות".

 

ניאל פרגוסון ניאל פרגוסון צילום: בלומברג

 

הביקורת של פרגוסון על קיינס נאמרה לאחר שסיים את הרצאתו, והתבקש על ידי אחד המשתתפים בכנס לומר מה דעתו על קיינס, כלכלן בריטי רב השפעה שתמך בהוצאות ממשלתיות כדרך לפצות על הירידה בביקוש בכלכלה בהאטה. פרגוסון בתגובה טען כי הפילוסופיה של קיינס הושפעה מהיותו הומוסקסואל. עוד הוסיף שמכיוון שלא היו לו ילדים, קיינס לא השקיע מחשבה מרובה בדורות הבאים, זאת בניגוד לכלכלנים אחרים.

 

הדברים פורסמו ביום שישי באתר Financial Advisor. למחרת פרגוסון כבר הודיע כי הוא מתנצל "מעומק הלב וללא הסתייגות" על הערותיו. "לא הייתי צריך לרמוז שקיינס היה אדיש להתפתחויות עתידיות, מכיוון שלא היו לו ילדים, וגם לא הייתי צריך לטעון שהיה חשוך ילדים מכיוון שהיה הומו", כתב בהצהרה שפרסם בתגובה לפרסום. "מובן מאליו שגם לאנשים בלי ילדים איכפת מהדורות הבאים", הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x