$
בשולי החדשות

סקר: לונדון מאבדת דירוג תיירותי לטובת פריז

תיירים שהשתתפו בסקר שערכה ממשלת אנגליה סבורים שלונדון קרה מדי ויקרה מערים אחרות דוגמת פריז. ראש עיריית לונדון: "העיר שלנו זו בירת התרבות, האמנות והאופנה האמיתית"

סוכנויות הידיעות 19:5801.05.13

מסתבר שמזג האוויר הסגרירי שממנו סובלת לונדון גם גורם לה להפסדים – על פי סקר תיירות שערכה ממשלת אנגליה, נחשבת הבירה הבריטית ל"עיר הערפל" ומאבדת תיירים פוטנציאלים לטובת ערים אחרות כמו פריז, הנחשבת בעיני התיירים ל"עיר האורות", כך מדווח ה"לונדון איוונינג סטנדרד".

 

 

התיירים שהשתתפו בסקר גם סברו כי לונדון היא עיר יקרה יותר מערים אחרות, על אף שהודו כי לאחר הביקור בה חשו שקיבלו תמורה טובה יותר לכספם.

 

פרסום הסקר הוביל לתגובה מיידית של ראש העיר, בוריס ג'ונסון שהתריס: "אם פריז נחשבת לעיר האורות אין זו אלא כי היא מחוברת לרשת החשמל של לונדון. העיר שלנו זו בירת התרבות, האמנות והאופנה האמיתית. לונדון היא עיר תוססת, מגוונת ומסבירת פנים בעלת היסטוריה עשירה". 

 

כיכר טרפלגר, לונדון כיכר טרפלגר, לונדון צילום: cc by by Mike_fleming

 

ג'ונסון התעקש שלונדון "ממש מתפוקקת מרוב אטרקציות ובידור ברמה עולמית ויש בה יותר מסעדות בעלות כוכבי מישלן ממה שיכולה קרובת המשפחה הגאלית שלה להציע". בדו"ח התיירותי המלא שבתוכו נכלל הסקר, מצויין כי לרוב נהנית בריטניה מתדמית חזקה וחיובית במדינות אחרות אף שתדמית זו לא בהכרח מתרגמת לרצון לבקר בעיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x