$
כלכלה ומדיניות

גוש היורו: מדד האמון בכלכלה - בשפל מאז חודש דצמבר

האמון בכלכלת גוש היורו קטן בשיעור גבוה יותר ממה שחזו כלכלנים באפריל, כך על פי הודעת נציבות אירופה בבריסל. כלכלנית: "החילוץ הכושל של קפריסין השיב לאירופה את תחושת האי וודאות"

בלומברג 12:5829.04.13

האמון בכלכלת גוש היורו קטן בשיעור גבוה יותר ממה שחזו כלכלנים באפריל, על רקע מאבקן של מדינות האיחוד עם המשבר הכלכלי וחששות מחודשים שהתעוררו בעקבות פרשיית החילוץ של קפריסין.

המדד האומד את הסנטימנט בקרב המגזר הצרכני והעסקי ירד ל-88.6 מרמתו הקודמת במרץ שהייתה 90.1, כך על פי הודעת נציבות אירופה בבריסל היום. רמה זו היא הנמוכה ביותר אליו הגיע המדד מאז דצמבר. על פי התחזית החציונית של 26 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג, היה המדד אמור לרדת לרמה של 89.3.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

רמת האמון בקרב המגזר העסקי והמשקיעים בגרמניה – הכלכלה הגדולה מבין חברות גוש היורו – ירד בלמעלה מהמצופה באפריל. נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי הודיע ב-19 באפריל כי מצבו הכלכלי של הגוש לא השתפר מאז תחילת החודש. בה בעת, מצפה דראגי להתאוששותה של כלכלת האיחוד מאוחר יותר השנה ועל פי תחזיות כלכלנים, תתרחש צמיחה במהלך הרבעון השני, כך על פי סקר אחר של בלומברג.

 

"החילוץ הכושל של קפריסין השיב לאירופה את תחושת האי וודאות", אמרה אנמריה גרימאלדי, כלכלנית באינטסה באנפאולו במילאנו. "אך אני סבורה כי החששות הם זמניים בלבד ושאנו נראה צמיחה מתונה ברבעון השני של השנה", הוסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x