$
כלכלה ומדיניות

"שוויץ תסכים לדון עם מדינות אחרות בהחלפת מידע על הסכמי מס"

שרת האוצר של שוויץ אמרה כי אחד התנאים לכך הוא "חשיפת המוטבים בכל המקרים הרלוונטיים". תנאי נוסף: קביעה מראש אילו סוגי מידע יוחלפו

בלומברג 11:1421.04.13

שוויץ תהיה מוכנה לדון בהחלפת מידע על מסים עם מדינות אחרות, במידה וימולאו תנאים מסוימים הנוגעים לשקיפות, כך הסבירה שרת האוצר אוולין ווידמר-שלומפף במסיבת עיתונאים. 

 

 

בשלב זה, בשוויץ מעדיפים להסתיר מידע בנוגע להסכמי מס של מחזיקי חשבונות בנק זרים, זאת לעומת דרישת האיחוד האירופי להחלפת מידע אוטומטית.

 

"אנחנו נהיה מוכנים לעלות את נושא החלפת המידע האוטומטית לדיון, במידה וימולאו מספר תנאים. תנאי אחד שחייב להתמלא כדי שנוכל בכלל לעלות על הדעת לנהל דיון מסוג זה הוא חשיפת המוטבים בכל המקרים הרלוונטיים. פירוש הדבר שיש צורך בשקיפות מלאה מבחינת האמון", אמרה ווידמר-שלומפף המשתתפת בישיבת קרן המטבע הבינלאומית בוושינגטון.

 

שרת האוצר של שוויץ אוולין ווידמר–שלומפף. נכונות מוגבלת שרת האוצר של שוויץ אוולין ווידמר–שלומפף. נכונות מוגבלת צילום: בלומברג

 

לדבריה, שר האוצר הגרמני וולפגנג שוויבלה שותף לדעתה. "אם לא יודעים מי הם המוטבים בכל החוזים, אז החלפת המידע אינה שימושית במיוחד".

 

בתחילת החודש הכריזו אוסטריה ולוקסמבורג על השקת תוכניות שיקרבו אותן לעמדת האיחוד האירופי, כך ששווייץ נותרה מבודדת בהתעקשות שלה להיצמד להסכמים הדו צדדיים עם בריטניה ואוסטריה, שאינם כוללים את חשיפת זהות הלקוחות.

 

עוד הוסיפה ווידמר-שלומפף כי תנאי נוסף שהציבה שוויץ הוא קביעה מראש אילו סוגי מידע יוחלפו. בעוד שלוקסמבורג מעוניינת להגביל את החלפת המידע להכנסות מריבית, מדינות אחרות דורשות הרחבה לכל סוגי ההכנסות מנכסים כמו דיבידנדים. "דיון הכרחי נוסף קשור להדדיות וארה"ב במיוחד אינה מוכנה לספק את המידע שהיא מצפה לקבל מאחרים", טענה השרה. "אנחנו חוזרים ואומרים - חייבת להיות הדדיות מלאה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x