$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב תלחץ על יפן להימנע מביצוע שינויים בערך הין

ארה"ב נמנעה מהאשמת יפן בביצוע מניפולציות. בתחילת החודש הפתיע הבנק המרכזי של יפן כשהודיע שהוא יכפיל את כמות האג"ח שהוא קונה

סוכנויות הידיעות 15:3913.04.13

משרד האוצר האמריקאי אמר אתמול (ו') כי הוא ילחץ על יפן להימנע מפיחות תחרותי במטבעה, אך נמנע מלהאשים אותה בביצוע מניפולציות בערך הין.

 

"משרד האוצר ילחץ על יפן לדבוק בהתחייבויותיה הבינלאומיות ולהשיג את מטרותיה באמצעות שימוש בכלים כלכליים מקומיים, והימנעות מפיחות

תחרותי ושינוי של ערך הין למטרות תחרותיות", נכתב בהודעה מטעם משרד האוצר בוושינגטון.

 

בתחילת החודש הפתיע הבנק המרכזי של יפן את השווקים כאשר הודיע שהוא יכפיל את כמות האג"ח שהוא קונה כמעט עד להיקף שרוכש הפד האמריקאי במסגרת תוכנית ההקלה המוניטרית שלו (QE3). בנוסף, הודיע הבנק היפני על יעד אינפלציה של 2% בתוך שנתיים. יו"ר הבנק היפני, הארוהיקו קורודה אמר אתמול כי התוכנית לקניית אג"ח אינה מוגבלת בזמן. כתוצאה מההודעה של הבנק המרכזי של יפן צנח ערך הין לעומת כל המטבעות מולם הוא נסחר. בין השאר איבד הין 2.2% מערכו לעומת הדולר, 3.5% לעומת היורו ו2.8% לעומת הדולר האוסטרלי.

 

"התנודות בשער הין היו מהירות מדי עבור ארה"ב ולכן היא לא תומכת בתכנית של יפן למלחמה בדיפלציה", הסביר הכלכלן יאשודה יאג'ימה, ממכון המחקר NLI שבטוקיו. "יפן תידרש להציג תוכניות ואמצעים פיסקאליים כדי לחזק את הצמיחה ולהבהיר שהיא אינה מתכוונת לעשות זאת רק באמצעות החלשת הין", אמר יאג'ימה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x