$
כלכלה ומדיניות

"החוב של השלטון המקומי בסין כפול מכפי שדווח - 3.2 טריליון דולר"

כך אמר שר האוצר הסיני לשעבר, שיאנג הואיצ'נג, על ניסיונות הממשל לצמצם את רמת החוב של השלטון המקומי

בלומברג 12:4008.04.13

החוב של השלטון המקומי בסין עלול להסתכם בלמעלה מ-20 טריליון יואן (3.2 טריליון דולר), כך אמר שר האוצר לשעבר שיאנג הואיצ'נג. נתון זה הוא כמעט כפול מזה שהופיע בדו"ח של משרד ביקורת החשבונות הלאומי של סין. 

שיאנג, שהיה שר האוצר הסיני ב-2003-1998, אמר את הדברים בפורום בואוו (Boao) למנהיגים מתחום הממשל, המגזר העסקי והאקדמיה של מדינות אסיה שנערך אתמול (א') ובו השתתפה גם יו"ר קרן המטבע העולמית כריסטין לגארד.

 

"נראה שחובות השלטון המרכזי שקופים למדי בעוד שהחוב של השלטון המקומי אינו שקוף, ועל כן לא פשוט לקבל תמונה מדויקת יותר של המצב", אמר שיאנג, אך סייג את דבריו באמירה שמאז שפרש מתפקידו, הוא אינו בקיא במתרחש במערכת השלטונית, ודבריו מבוססים על התרשמות אישית בלבד.

 

בייג'ינג. הנתונים אינם שקופים בייג'ינג. הנתונים אינם שקופים צילום: בלומברג

 

סין מנסה לצמצם את רמת החוב של השלטון המקומי בשל חששות שהבנקים ישקעו בחובות אבודים. ב-2011 העריך הבנק המרכזי של סין שגופי השלטון המרכזי, שעליהם חל איסור לקחת הלוואה ישירה מבנקים ולמכור אג"ח, הקימו למעלה מ-10,000 גופי מימון כדי לממן בניית כבישים, גשרים ומתקני שופכין.

 

"אנו מזהים התקדמות מסוימת במצב השלטון המקומי בסין במאמץ להגביל את רמת החוב הציבורי" אמרה לגארד בפורום. "על מנת להבטיח את קיומה של בקרה על רמת החוב של השלטון המקומי ולמנוע ממנו לגדול באמצעות גופים שונים או מנגנונים שאינם מופיעים במאזנים, חשוב להחיל פיקוח על הכסף הציבורי", הוסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x