$
בשולי החדשות

"האם מאריסה מאייר באמת ילדה תינוק, או שזו הייתה מזימה להשגת יחסי ציבור?"

החלטתה של מנכ"לית יאהו לאסור על עבודה מהבית מעוררת סערה וזוכה לביקורות נוקבות בקרב אמהות עובדות

סוכנויות הידיעות 14:0027.02.13
החלטתה של מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר לאסור החל מהאחד ביוני על עבודה מהבית, אמנם התקבלה בהבנה מסוימת בקרב חלק מהעובדים, אך נראה שמחוץ לחברה, ההחלטה מעוררת סערה.

אתר ביזנס אינסיידר מדווח כי מאייר סופגת ביקורת נוקבת בבלוגים על הורות ועל אמהות, בטענה שהיא אינה מבינה את מצוקת האם העובדת, זאת על אף שמאייר עצמה הפכה לאישה הראשונה שמונתה לתפקיד מנכ"לית חברה גדולה בעודה בהיריון.

 

אמהות עובדות מהבית (אילוסטרציה) אמהות עובדות מהבית (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

"האם מאריסה מאייר באמת ילדה תינוק, או שזו הייתה מזימה להשגת יחסי ציבור?" תהתה הבלוגרית קלי סטיל מ- scarymommy.com. "לי נראה שהיא איבדה כל קשר למציאות של המשפחה האמריקאית". בהמשך הוסיפה סטיל כי אף שמאייר בוודאי ריצתה את וול סטריט בהחלטתה לבטל לגמרי את הרעיון של שעות עבודה גמישות "אני מאמינה שעצבנת והברחת מאגר מוכשר ביותר של עובדים קיימים ועתידיים, שכולי תקווה כי יוכלו למצוא עבודה בחברות עם חשיבה מתקדמת יותר".

 

סטיל לא לבד. דיניין מילנר מהבלוג mybrownbaby.com פרסמה בפוסט משלה: "ידעתי כבר מהרגע הראשון שבו מאייר ההריונית החנתה את נעלי הכריסטיאן לובטון שלה מתחת לשולחן הרחב במשרד הפינתי של חברה המככבת ברשימת פורצ'ן 500, תוך כדי שהיא מתחייבת לצאת לחופשת לידה קצרצרה לאחר לידת בנה הבכור, שאין לבחורה כל כוונה לעזור לכוח העבודה האמריקאי לסלול את הדרך לפרדיגמות תעסוקה מודרניות וחדשות יותר עבור אמהות עובדות". היא הוסיפה וכינתה את ההחלטה "לא מתקדמת, לא מעוררת השראה ולא נבונה".

 

"דבר אחד בטוח...בוסית שמבינה את הדילמות שמתלוות לכך שיש ילד חולה בבית, מטפלת שהבריזה, בית ספר בחופשה, וסומכת עליי שאבצע את העבודה גורמת לי להיות נאמנה יותר, לעבוד קשה יותר כדי להוכיח שהיא לא טעתה כשהורידה ממני את הפיקוח ואפשרה לי להיות עובדת ואם מסורה".

 

ואילו שרה וולץ' מהבלוג BabyCenter blog סיכמה בפשטות "אני מאוכזבת ממאריסה". לדבריה, המהלך מראה כי מאייר אינה מודעת לחיים הלחוצים של מרבית ההורים העובדים, שאינם זוכים לקבל "מצנח זהב של 300 מיליון דולר ואת כל התמיכה בחיי העבודה שכסף מסוג זה יכול לקנות".

 

אסטל ארסמוס מ-blogher.com מדגישה גם כן כי להערכתה מאייר אינה מחוברת למציאות של האנשים הפשוטים. "ההחלטה יוצאת מנקודת הנחה שמאריסה מאייר חיה בעולם האמיתי (היא לא), שיאהו היא חברה רלוונטית (היא לא)". ולסיום, בפוסט ב- phdinparenting.com תוהה המחברת מדוע מאייר חושבת שהיא יעילה יותר כשהיא מבלה בכל יום שעתיים במכונית לכל כיוון. "אולי זאת רק אני, אבל חברת טכנולוגיה שמתעקשת ששיתוף פעולה יכול להתבצע רק בפגישות אישיות היא חברת טכנולוגיה מיושנת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x