$
כלכלה ומדיניות

נציבות האיחוד האירופי: גוש היורו צפוי להידרדר למיתון ב-2013

האבטלה על פי התחזית המעודכנת תגדל ל-12.2%, זאת לעומת תחזית ראשונית שדיברה על 11.8% - ובהמשך לשיעור בלתי מועסקים של 11.4% שנרשם בסוף 2012

סוכנויות הידיעות 14:1322.02.13

כלכלת גוש היורו תתכווץ השנה ב-0.3%, כך צופה בתחזיתה נציבות האיחוד האירופי. בעקבות כינוס שנערך היום (ו') בבריסל עדכנה נציבות את תחזיתה שדיברה על צמיחה זעירה של 0.1% וכעת מדברים שם לראשונה על ירידה בתוצר של הגוש. 

 

 

האבטלה על פי התחזית המעודכנת תגדל ל-12.2% זאת לעומת תחזית ראשונית שדיברה על 11.8% ובהמשך לשיעור בלתי מועסקים של 11.4% שנרשם בסוף 2012. מצבו של שוק התעסוקה האירופי מעורר דאגה גדולה, אמר בתום המפגש מרקו בוטי, יושב ראש הוועדה הכלכלית בתו הנציבות. "לאבטלה ישנן השלכות חברתיות רציניות ואם האבטלה תהפוך למבנית, זה ייצור לחצים שליליים על אפשרויות צמיחה עתידיות", הוא הדגיש.

 

בוטי ציין כי המיתון בא בהמשך למאמצי התמודדות עם המשבר הפיננסי שהחל בעקבות התפרצות בעיותיה של יוון בשנת 2009. לדבריו החולשה של הכלכלות מקרינה על שווקים פיננסיים, פוגעת בבנקים וגם במשקי הבית.

 

בעקבות התחזית הפסימית, אולי רהן, נציב ועדת הכלכלה קרא למדינות לפעול להשבת אמון המשקיעים. הוא גם הוסיף כי למרות הנתונים הקשים, נראה כי אירופה מתחילה להיחלץ מהמשבר וישנם סממנים רבים המעידים כי בקרוב יגיעו זמנים טובים יותר.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x