$
תעשייה ופיננסים

דיווח: ממשלת צרפת שוקלת לרכוש חלק מפיז'ו

פיז'ו דיווחה על מחיקת 4.7 מיליארד דולר יורו בשל בעיות בשוק הרכב ועדכון שווי הנכסים. החברה מעסיקה מעל 100 אלף עובדים במדינה

סוכנויות הידיעות 23:2108.02.13

ממשלת צרפת בוחנת דרכים לחילוץ יצרנית הרכב פיז'ו סיטרואן ובין היתר שוקלת רכישת חלק מהחברה. סוכנות הידיעות "בלומברג" מדווחת כי הלאמה חלקית של יצרנית הרכב השנייה באירופה נשקלת כפתרון קיצוני אך הוא עומד על הפרק. בפג'ו עצמה נמנעים מתגובות בנושא.

  

אמש פיז'ו סיטרואן
דיווחה על מחיקת 4.7 מיליארד יורו בשל בעיות בשוק הרכב ועדכון שווי הנכסים. ההודעה נמסרה שבוע לפי פרסום הדו"חות הפיננסיים בשבוע הבא ובחברה מודים כי המשבר האירופי פגע בה יותר מכפי שצפו. שר התקציב הצרפתי ג'רום קהוזאס אמר בראיון תכנית רדיו צרפתית שתעשיית רכב אירופית סובלת מקשיים חמורים אבל ענקית כמו פיז'ו לא יכולה ולא צריכה להיעלם. "עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להציל את החברה", הדגיש השר. דוברו של ראש ממשלת צרפת ז'אן-מרק איירו הכחיש כי הלאמת החברה עומדת על הפרק.

 

פיז'ו סיטרואן - יצרנית הרכב המובילה של צרפת מעסיקה מעל 100 אלף עובדים במדינה - מתמודדת עם הפסדי עתק המוערכים ב-7 מיליון יורו ליום. החברה מבקשת לצמצם את כוח האדם שלה ב-17% ולסגור את המפעל הוותיק ליד פריז, אך נתקלת בהתנגדות עזה מצד ועדי העובדים.

 

"אם ממשלה תרכוש חלק מפיז'ו, הם ידרשו רה-ארגון אך הוא יהיה חברתי יותר", העריך סשה גומל, אנליסט של קומרזבנק בפרנקפורט. לדעתו מהלך כזה רק יקשה על פג'ו ויאריך את הזמן שיידרש לחברה כדי לשוב ולהרוויח.

 

בעקבות דיווח על מחיקת ההון איבדה מניית החברה 5.2% מערכה זאת בהמשך לנפילה של 58% שרשמה פיז'ו סיטרואן בשנה החולפת. דובר פיז'ו פייר-אוליביה סלמון אמר כי אינו יכול להתייחס לאפשרות של רכישת חלק מהחברה בידי ממשלה. "אני לא יכול לאשר או להכחיש את הדיווח. הדבר היחיד שאוכל לומר הוא שקיימת קרן להשקעות אסטרטגיות של הממשלה", הוא אמר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x