$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: משרד האוצר והפד מתנגדים להנפקת מטבע פלטינה לכיסוי חובות הממשל

זאת בתגובה להצעה להנפיק מטבע של טריליון דולר על מנת להפקידו בבנק המרכזי ואז למשוך אותו, כדי להימנע מהעלאתה של תקרת האשראי

סוכנויות הידיעות 11:5913.01.13

משרד האוצר האמריקאי והבנק המרכזי לא יאשרו את התכנית להנפקתן של מטבעות פלטינה כאמצעי להימנע מתקרת החוב של ממשלת ארה"ב, על פי הודעתו של דובר משרד האוצר האמריקאי, אנתוני קולי. כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

"הן משרד האוצר והן הבנק המרכזי אינם סבורים שניתן או שיש לעשות שימוש בחוק כדי לספק את האצטלה להנפקתם של מטבעות פלטינה כדי להימנע מהעלאתה של תקרת האשראי", אמר קולי בהצהרה רשמית שהופצה בדוא"ל.

 

מטבע פלטינה. לא אושר להנפקה מטבע פלטינה. לא אושר להנפקה

 

כפיתרון להתנגדותם של הרפובליקנים להעלאתה של תקרת האשראי מבלי לקצץ בהוצאות הממשלה, הציעו מספר דמוקרטים ובכללם יו"ר המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, להנפיק מטבע פלטינה בערך נקוב של טריליון דולר, וזאת בהסתמך על התיקון ה-14 לחוקה.

 

על פי החוק הפדראלי של ארה"ב, בידי משרד האוצר הסמכות להנפיק מטבעות פלטינה מכוח החקיקה הנוגעת להנפקתם של מטבעות זיכרון. משרד האוצר מתמודד כעת עם סוגיית תקרת האשראי של 16.4 מיליארד דולר והועלו השערות בדבר תוכניותיה של הממשלה להנפיק מטבע של טריליון דולר, להפקידו בבנק המרכזי ואז למשוך אותו מהבנק כדי לכסות את חובותיה, במקרה שהקונגרס לא יאשר את העלאתה של תקרת האשראי, על פי דיווחי הוול סטריט ז'ורנל.

 

 

בהצהרה, שפורסמה ביום שבת, אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני שישנן רק שתי אופציות לפיתרון סוגיית תקרת האשראי: "הקונגרס יכול לשלם את החשבונות שלו או שהוא יכול לא לעשות דבר ולהביא אומה שלמה לחדלות פירעון...הקונגרס צריך לעשות את העבודה שלו". מדווח הוול סטריט ז'ורנל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x