שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

הייצוא סיני עקף את תחזיות האנליסטים ועלה ב-9.9%

למרות נתוני הייצוא החזקים, תחזית הצמיחה של סין אינה מבשרת טובות לנוכח המשבר המתמשך באירופה

סוכנויות הידיעות 13:2613.10.12

הייצוא הסיני רשם בספטמבר את העלייה החדה ביותר מזה שלושה חודשים זאת למרות חששות להאטה בכלכלה הסינית. היקף הייצוא הסיני עלה בספטמבר ב-9.9%, כך מדווחת היום (שבת) סוכנות הידיעות "בלומברג". היבוא עלה ב-2.7% ועודף הייצוא של סין הגיע ל-27.7 מיליארד דולר, 7 מיליארד יורו מתחזיות

האנליסטים.

 

נתוני הייצוא של סין גבוהים בכ-5% מתחזיות האנליסטים, ובבלומברג מעריכים כי הדבר מעיד על התאוששות בשווקים מהווים לקוחות של הסחורות הסיניות. על רקע הנתונים הטובים הם מעריכים כי הבנק המרכזי בסין לא יפחית את הריבית במדינה. למרות נתוני הייצוא החזקים, תחזית כלכלית של סין עדיין לא אופטימית לנוכח המשבר המתמשך באירופה ודשדוש הכלכלה האמריקאית. הם גם מזכירים את ההתגברות הרטוריקה האנטי-סינית בארה"ב לקראת הבחירות וצופים כי הדבר יפגע בייצוא מסין לארה"ב.

 

בסין חוששים כי לא יצליחו לעמוד גם ביעד הייצוא שלהם שתוכנן להיות גבוה ב-10% מנתוני אשתקד אז היקף הייצוא הגיע ל-31% מהתוצר של סין כולה.

 

גם בקרן המטבע הבינלאומית מזהירים מפני האטה בכלכלה הסינית בעקבות ירידה בביקושים באירופה וארה"ב אך בינתיים הנתונים לא מאשרים את החששות. בקרן המטבע מעריכים כי הצמיחה של סין השנה תעמוד על 7.8% הנתון החלש ביותר מאז 1999 אז צמחה הכלכלה הסינית ב-8% בלבד.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x