$
כלכלה ומדיניות

הבנק העולמי: העולם צריך ליצור 600 מיליון מקומות עבודה חדשים ב-15 שנה

הבנק פרסם את דו"ח הפיתוח העולמי. לפי הדו"ח, נחוצה תוספת של מקומות עבודה על מנת לקלוט צעירים ולמנוע חוסר יציבות

סוכנויות הידיעות 13:3802.10.12
הכלכלה העולמית צריכה ליצור 600 מיליון מקומות עבודה חדשים ב-15 שנה כדי שתוכל לקלוט את כל הצעירים שנכנסים לכוח העבודה, לעודד פיתוח, להעצים נשים ולמנוע חוסר יציבות, כך על פי הערכות הבנק העולמי.

 

הבנק פרסם את דו"ח הפיתוח העולמי, שעסק בשנים 2020-2005. לפי הדו"ח, יצירת מקומות עבודה חדשים צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשלות, בייחוד מכיוון שרק לפני פחות משנתיים גרמה האבטלה למחאות שהובילו להדחתם של נשיאי מצרים וטוניסיה.

 

ההשפעות של יצירת מקומות עבודה אינן מוגבלות רק לתחום הכלכלי. "שינויים דמוגרפיים, התקדמות טכנולוגית והשפעות ארוכות טווח של המשבר הפיננסי העולמי מעצבים מחדש את נוף התעסוקה במדינות ברחבי העולם", כתב בהקדמה לדו"ח נשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קים. "מדינות שמתאימות עצמן בהצלחה לשינויים הללו ועומדות ביעדי העבודות שלהן, יכולות להשיג שיפורים דרמטיים באיכות החיים, צמיחה בפרודוקטיביות וחברות מאוחדות יותר".

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קינג נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קינג צילום: רויטרס

 

בדו"ח מציינים כי הממשלות אחראיות לזהות את העבודות שהמתאימות ביותר לצרכים שלהן, ולהעניק לסקטור הפרטי תמריצים להשקיע.

 

עבודה יכולה לסייע לאנשים לעצב את התפיסה העצמית שלהם וכן את האופן שבו הם מתייחסים לאחרים. בדו"ח מציינים את ההשפעות החיוביות שיכולות להיות למקום עבודה, כמו היותו מקום שבו מכירים אנשים ממגדרים וממוצא שונה. אולם כשיש מחסור במקומות עבודה, ההשלכות הופכות להיות שליליות. "הצעירים עשויים לפנות לכנופיות כדי לפצות על היעדר הזהות ותחושת השייכות שעבודה יכולה לספק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x