• תפריט
המזרח התיכון

אש בחלבּ: "הקרב החשוב מאז תחילת המרד"

המורדים בחלב סיפרו כי הקרבות מתנהלים בכמה שכונות בעיר. שכונת סלאח א-דין, שם נמצאים מורדים רבים, מופגזת על-ידי מסוקי קרב וארטילריה

רועי קייס, ynet והסוכנויות 17:3828.07.12
מרחץ הדמים בסוריה נמשך גם היום: פעילי אופוזיציה סורים דיווחו בצהריים (שבת) שהלחימה העקובה מדם בחלבּ היא הקשה ביותר מאז תחילת ההתקוממות בסוריה במרס אשתקד. הם אמרו גם כי מדובר בקרב החשוב ביותר ב-16 החודשים האחרונים. לדבריהם, צבאו של אסד מנסה בכל אמצעי להחזיר לשליטתו אזורים שנכבשו על-ידי צבא סוריה החופשי. עד כה דווח על 41 הרוגים ברחבי סוריה, חלקם בעיר השנייה בגודלה במדינה. על-פי הדיווחים בחלב נפגעים רבים ובעיר מתנהלים קרבות עזים.

 

מנהל מרכז המעקב אחר זכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, אמר כי הקרבות מתנהלים במספר שכונות בעיר. לדבריו, שכונת סלאח א-דין, שבה נמצא המספר הגדול ביותר של הלוחמים, מופגזת גם מהאוויר וגם על-ידי ארטילריה. בשכונת א-סכרי המצב אינו יותר טוב. שם מתנהלים קרבות ונורים פגזים לעבר בתי האזרחים. תושבים רבים מנסים לברוח מהעיר בשל הקרבות. קרבות עזים התנהלו הבוקר גם באזור אל-חמדאניה ומבואותיה של שכונת א-סאחור, בנוסף לעוד שכונות בחלב.

 
מהומות בסוריה מהומות בסוריה צילום: איי פי

 

פעילי אופוזיציה סורים פרסמו סרטונים ברשת המתעדים, לטענתם, מטוסי קרב סורים שנמצאים בדרכם להפציץ את חלב. הם גם העלו סרטונים המתעדים את שכונת סלאח א-דין הנצורה שנמצאת תחת הפגזות והפצצות.

  

אחד ממפקדי צבא סוריה החופשי, שנמצא בקרבת שכונת סלאח א-דין, אבו עומר אל-חלבי, אמר כי יותר מ-3,000 לוחמים מרחבי סוריה הצטרפו למורדים שנמצאים בחלב מאז יום חמישי. את מה שמתרחש היום בעיר הוא כינה "אם כל הקרבות".

  

איך להתחמק מפצמ"רים?

 

ברשתות החברתיות בעיר חלב פורסם ביממה האחרונה סרטון, המתדרך את האזרחים בעיר כיצד להימנע מפגיעה של פצצות מרגמה. בסרטון נאמר כי אף אדם לא יכול לחזות היכן תיפול פצצת המרגמה, לכן הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לא להימצא במקומות חשופים וגלויים.

 

בסרטון, שהוכן על ידי גורמי אופוזיציה, מומלץ לנסות להישאר כמה שאפשר בבית או במקלט, כאשר אם אתה נמצא במצב שבו אתה במקרה ברחוב ונופלת פצצת מרגמה, צריך לנסות להיכנס לכניסה של כל בניין סמוך למקום הנפילה או לשבת על האדמה בסמוך לעץ או קיר.  

 

על-פי הדיווחים מהעיר השנייה בגודלה בסוריה, טנקים משתתפים במתקפה יחד עם מטוסי קרב. כתב ה-BBC, הנמצא באזור העיר, דיווח כי גם מטוסי קרב חגים בשמיים, אך בשלב זה הם אינם פועלים. 

 

במקביל, רוסיה הזהירה מטרגדיה בעיר חלב. שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אמר לא יהיה זה מציאותי לצפות שהממשל הסורי לא יתערב, בזמן שקבוצות חמושים כובשות ערים גדולות. "אנחנו מנסים לשכנע את ממשלת סוריה שהיא צריכה לבצע מחוות ראשונה, אבל זה לא מציאותי כאשר האופוזיציה כובשת חלקים מערים כמו חלב, שם למיטב הבנתי מתחילה טרגדיה חדשה". הוא הזהיר מהתערבות של המערב בנעשה בסוריה, שלדבריו תוביל לשפיכות דמים נוספת. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x