שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

ברוסיה הושלם "חזון פוטין": הגשר התלוי הארוך בעולם

הגשר שאורכו 3,100 מטר מחבר בין העיר ולדיבוסטוק לבין האי רוסקי, שם יתקיים בספטמבר הפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה־האוקיינוס השקט

אולגה ויניאר 23:4515.04.12

הגשר התלוי ברוסיה הגשר התלוי ברוסיה צילום: אם סי טי

הקמתו של הגשר התלוי הארוך והגבוה בעולם הושלמה בסוף השבוע במזרח הרחוק של רוסיה, עם נתינת הוראה רשמית לחיבורו על ידי ראש הממשלה והנשיא הנבחר ולדימיר פוטין.

 

הגשר, התלוי מעל מבצרי הבוספורוס המזרחיים, מחבר בין האי רוסקי לעיר ולדיבוסטוק אשר בעבר התאפשר הקשר ביניהם רק באמצעות מעבורות. אף שהפרויקט התעכב מעט הוא הושלם בזמן שיא עבור רוסיה - שלוש שנים בלבד - בעלות של כמיליארד דולר. תנועת כלי רכב בגשר תחל ב־2 ביולי, לאחר השלמת עבודות חיצוניות.

 

אורכו הכולל של הגשר הוא 3,100 מטר כאשר אורך החלק התלוי מסתכם ב־1,104 מטר. הגשר מחובר באמצעות 84 כבלי פלדה שאורכם 580 מטר - אורך שיא עבור גשרים מסוג זה, מיצורה של חברת פרייסינה הצרפתית.

 

הקמתו של הגשר, המכונה "החזון של פוטין", החלה בספטמבר 2008 במסגרת ההכנות של רוסיה לאירוח הפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה־האוקיינוס השקט (APEC) שיתקיים באי רוסקי בספטמבר השנה. עם זאת, סוגיית הקמת הגשר עלתה לראשונה עוד בשנת 1939 בעידן סטאלין. פרויקט שני גובש בשנות השישים של המאה הקודמת אך לא יצא אל הפועל בשל עלויות וקשיים לוגיסטיים.

 

במהלך שלוש שנות ההקמה זכה הפרויקט ללא מעט ביקורת מצד האופוזיציה הליברלית ברוסיה, בעיקר בשל העלות הגבוהה של הפרויקט. ברוסיה מזכירים שבצרפת הקימו גשר דומה, אם כי מעט קצר יותר, בעלות של 394 מיליון יורו. פוטין עצמו התעלם מהביקורת, וציין כי מדובר בהגשמת חלום וכי הוא ממתין בקוצר רוח לנסוע עליו.

 

הממשל גם מדגיש כי בכוונתו להפוך את האי לאזור סחר חופשי, וכי בשנה הקרובה יתחיל לפעול בו קמפוס אקדמי. כל זאת למרות העובדה כי באי עצמו מתגוררים פחות מ־10,000 איש. העיר ולדיבוסטוק, שאליה מתחבר הגשר, מונה כ־650 אלף בני אדם — מעט, בקנה המידה של ערי רוסיה.  

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x