$
תעשייה ופיננסים

"מרדוק התעלם מהפריצות למיילים בסקיי ניוז"

דיווח של "הטלגרף" מגלה כי יו"ר BSkyB לשעבר בחר שלא לפרסם את המידע שבידיו משום ש"המשטרה כבר ידעה על כך"

סוכנויות הידיעות 18:4408.04.12

התפתחויות נוספות בשערוריית האזנות הסתר באימפריית התקשורת ניוז קורפ שבבעלות רופרט מרדוק: לפי דיווח של "הסאנדיי טלגרף", בנו של מרדוק, ג'יימס מרדוק, ודירקטוריון BSkyB "הוזהרו כבר לפני כמה חודשים שהתגלו ראיות לכך שסקאי ניוז פרצו באופן לא חוקי לתיבות דואר אלקטרוני", אולם

הם בחרו שלא לפרסם זאת משום שלטענתם "המשטרה כבר ידעה על כך".

 

בסקיי ניוז, שבבעלות BSkyB, הודו בשבוע שעבר שאחד הכתבים "קיבל אישור לפרוץ לתכתובות דואר אלקטרוני בשני מקרים". אולם בערוץ הגנו על הפעולות והדגישו כי המידע שהושג "היה בעל אינטרס ציבורי".

 

ההודאה של הערוץ הגיעה יומיים לאחר שג'יימס מרדוק נאלץ להתפטר מתפקידו כיו"ר החברה. לפיכך רבים חושבים כי קיים קשר ישיר בין שני המקרים, ב־BSkyB מיהרו להכחיש את השמועות הללו, וציינו כי פצחו בחקירה בנוגע להתנהלות סקיי ניוז, אך לא נמצאו ראיות להתנהגות פסולה בערוץ.

 

ג'ון ריילי, מי שעומד בראש סקיי ניוז, מסר כי לפעולות היתה "הצדקה עיתונאית" והיו מעורבים בהן חשודים בביצוע פשעים. אחד המקרים היה קשור לחקירה סביב ג'ון דארווין, שזייף את מותו ונמלט לפנמה ב־2002, ותכתובות הדואר של אשתו אן, שהורשעה בהונאה, הועברו למשטרה.

 

בעקבות הגילויים החדשים החלה המשטרה לחקור את הפריצות למיילים. סיימון קול, הבכיר בסקיי ניוז שאישר את הפריצות, יצא לפנסיה מוקדמת, אך גם במקרה זה מכחישים ב־BSkyB כי קיים קשר בין שני המקרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x