שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

ירי בבי"ס יהודי בטולוז: הרב יונתן סנדלר ושניים מילדיו נרצחו

הרב יונתן סנדלר עבר להתגורר באחרונה בצרפת לאחר שסיים את לימודיו בישיבה בירושלים. הוא נרצח עם בניו לאחר שגבר על קטנוע פתח באש לעבר בית הספר "אוצר התורה". הרוגה נוספת בפיגוע - בתו של מנהל בית הספר

סוכנויות הידיעות 12:0819.03.12

קורבנות פיגוע הירי היום (ב') בבית הספר היהודי בטולוז הם הרב יונתן סנדלר בן ה-29 מישראל, שני ילדיו אריה בן ה-6 וגבריאל בן שלוש וחצי ובתו של מנהל בית הספר מרים מונסונגו בת ה-8. סנדלר ומשפחתו עברו להתגורר באחרונה בצרפת ביחד עם אשתו ושלושת ילדיו לאחר שסיים את לימודיו בירושלים.

 

סנדלר התגורר בשנים האחרונות בשכונת קריית יובל בירושלים. הוא למד בישיבת "זכרון שמעון" בשכונת הר נוף בבירה. הוא נשלח לפני כמה חודשים לצרפת כדי ללמוד בישיבה ובמקביל לימד בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז. הוא הותיר אחריו אשה וילדה בת 4.

 

שאול נחום מטולוז, שהכיר את סנדלר ולימד בבית הספר בו אירע הפיגוע עד לפני כשנה, סיפר ל-ynet: "הוא הגיע בתחילת השנה לטולוז. הכרתי אותו כאחד האברכים בבית הספר. הוא הגיע מישראל על מנת לחזק. מי שמגיע לשם הוא נטוע רוח שליחות". נחום הוסיף כי מי שמגיע לקהילה היהודית בטולוז בה לעסוק בלימוד תורה: "הוא היה שליח קודש, שהגיע להיות בצוות המנהיגים הרוחניים של הקהילה. לא קל לדבר על האנשים האלה בלשון עבר".

 

הרב יעקב מונסונגו, שבתו בת ה-8 נהרגה בפיגוע, מנהל זה שני עשורים את בית הספר, בעיר בה מתגוררים 20 אלף יהודים. מתחם בית הספר חודש לאחרונה ונוספו בו כמה בניינים. בבית הספר לומדים כ-250 תלמידים, 50 מהם בתנאיי פנימייה. "הרב מונסונגו הוא דוגמה לאיש חשד. הוא פעל לילות כימים. המחיר שהוא משלם כבד מנשוא", אמר נחום.

 

על רב בית הספר, סיפר נחום: "רק לפני שלושה שבועות הסבתי לשולחן שבת יחד עם משפחתו. אני יכול לומר שהאדם הזה מסר את נשמתו עבור המפעל הזה. אחד ממפעלי החינוך היותר טובים שקיימים בצרפת. זו מכה קשה". על בת הרב שנהרגה, הוא סיפר: "קשה לספר על הילדה הזו בלשון עבר. במוצאי שבת שמעתי אותה מדברת עם סבתא שלה, לשמוע ילדה בפתיחות וביטחון מספרת לסבתא על המסר הרוחני של שבת - אין דבר כזה".

 

במקביל, שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח בטלפון עם שגריר ישראל בפריז, יוסי גל, העושה את דרכו לזירת הרצח וקיבל ממנו עדכונים על האירוע בטולוז. השר ליברמן הביע זעזוע עמוק מהמקרה ואמר כי רק מי שניחן ברוע שטני יכול לבצע רצח כה נורא של ילדים קטנים בבית הספר.

 

הירי בבית הספר אירע בשעה 08:10 בבוקר, שעת פתיחת בית הספר, אז פתח אדם רכוב על קטנוע באש לעבר בית הספר היהודי והוא בוצע באמצעות שני כלי נשק, אחד מהם אוטומטי.

 

ועידת רבני אירופה אמרה כי תקרית הירי היא "אירוע ברברי". "אם יש אנשים שרוצים להפחיד את הקהילה היהודית, תשובתנו היא כי לא נהיה מאוימים. נקים עוד בתי ספר, בתי כנסת ומוסדות יהודיים אחרים", נמסר מוועידת הרבנים.

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x